Prvi poraz košarkaša

Izvor: KK Crvena zvezda

Prvi poraz košarkaša Crvene zvezde mts u novoj sezoni. Breša pobedila 69:61, iako su crveno-beli u ranoj fazi meča vodili 22 poena razlike. Najefikasniji Beron sa 22 poena. Zvezda prva na tabeli grupe A sa skorom 3-1.

.

Košarkaši Crvene zvezde mts doživeli su prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Evrokupa pošto su poraženi u Breši 61:69 (31:15, 7:24,12:17 i 11:13).

Crveno-bele je po broju ubačenih poena predvodio Bili Beron sa 22 poena.

Ekipa Crvene zvezde odigrala je vrlo čudnu utakmicu u kojoj je briljirala prvih 9 minuta i ubacila 31 poen. Pogađali su bukbalo svi, a na semaforu je stajalo 2:24 i 11:31.

Međutim, nakon toga Zvezda je potpuno stala! Gotovo neverovatno deluje podatak da su crveno-beli postigli više poena u prvoj četvrtini, nego u preostale tri zbirno (30).

Bresa je brzo uhvatila priključak i potpuno se vratila u utakmicu velikom serijom na početku druge deonice, i čak otišla na veliki odmor uz vođstvo 39:38.

Zvezda je drugo poluvreme otvorila serijom 6:0, ali to je praktično bilo sve. I uz slabu napadačku igru, crveno-beli su imali priključak 57:58 i onda potpuno stali, do konačnih 69:61, za prvi poraz u novoj sezoni.

Crvena zvezda mts: Regland 8 i 7 as, Radanov, Čović, Perperoglu 7, Davidovac 1, Lazić 4, Faje 11, Beron 22, Ristić, Simanić, Cirbes 8 i 8 sk, Odžo.

Najefikasniji u ekipi Breše bio je Beverli sa 15 poena.

Na tabeli grupe A, Crvena zvezda mts vodi sa skorom 3:1 druga je ekipa Monaka sa istim skorom, treće i četvrto mesto sa skorom 2-2 dele Andora i Galatasaraj, na začelju su Breša i Ulm sa skorom 1-3.

U narednom kolu, u utorak u Beograd stiže Galatasaraj.