Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Vojvodina – Crvena zvezda Primobet 36:29 (17:12)

Rukometaši Crvene zvezde Primobet doživeli su poraz u 2. kolu Super rukometne lige Srbije od aktuelnog šampiona Vojvodine u Novom Sadu rezultatom 36:29 (17:12).

Osim uvodnog vođstva našeg tima u prvih desetak minuta meča, Novosađani su u potpunosti kontrolisali igru i rezultat u preostalom toku utakmice. Postepeno su povećavali prednost koja je na poluvremenu iznosila plus pet (17:12).

Zvezda nije uspela da se primakne domaćinu koji je sigurnom igrom sačuvao vođstvo i na kraju trijumfovao sa 36:29.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Borislav Urta sa 5 golova. Četiri su postigli Viktor Matičić i Uroš Kolundžić, a po tri puta u listu strelaca su se upisali Nenadić, Đurašković, Bujišić i Pavlović. Kod gostiju su se istakli Vukašin Vorkapić i Gregor Ocvirk sa po 7 golova.

Narednog vikenda, u 3. kolu SRL Crvena zvezda Primobet dočekuje pančevački Dinamo u ponedeljak 25. septembra 2023. od 17.30 časova u dvorani SC Šumice.

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA PRIMOBET 36:29 (17:12)

Novi Sad – Dvorana: SC „Slana bara“. Sudije: Zoran Popov i Goran Ristić. Sedmerci: Vojvodina 2(2), Crvena zvezda 3(2). Isključenja: Vojvodina 10 minuta, Crvena zvezda 2 minuta.

VOJVODINA: Lučin, Šijan 1, Vorkapić 7, Milić 3, Ocvirk 7(2), Aziz Aidi 3, Trnavac, Milenković 2, Sunajko 2, Pušica, Rađenović 4, Stankov, Rogan 5, Golubović 1, Pukouski 1, Šuiref. Trener: Boris Rojević.

CRVENA ZVEZDA PRIMOBET: S.Radovanović, Nenadić 3, Urta 5, Trivunović, Bogunović, Majes 1, Matičić 4(1), Šmigić 1, Đurašković 3(1), Bujišić 3, N.Radovanović, Šljukić 2, Pavlović 3, Kolundžić 4, Kovačević, Jelisić. Trener: Anton Bukilić.