Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Војводина – Црвена звезда Примобет 36:29 (17:12)

Рукометаши Црвене звезде Примобет доживели су пораз у 2. колу Супер рукометне лиге Србије од актуелног шампиона Војводине у Новом Саду резултатом 36:29 (17:12).

Осим уводног вођства нашег тима у првих десетак минута меча, Новосађани су у потпуности контролисали игру и резултат у преосталом току утакмице. Постепено су повећавали предност која је на полувремену износила плус пет (17:12).

Звезда није успела да се примакне домаћину који је сигурном игром сачувао вођство и на крају тријумфовао са 36:29.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Борислав Урта са 5 голова. Четири су постигли Виктор Матичић и Урош Колунџић, а по три пута у листу стрелаца су се уписали Ненадић, Ђурашковић, Бујишић и Павловић. Код гостију су се истакли Вукашин Воркапић и Грегор Оцвирк са по 7 голова.

Наредног викенда, у 3. колу СРЛ Црвена звезда Примобет дочекује панчевачки Динамо у понедељак 25. септембра 2023. од 17.30 часова у дворани СЦ Шумице.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ 36:29 (17:12)

Нови Сад – Дворана: СЦ „Слана бара“. Судије: Зоран Попов и Горан Ристић. Седмерци: Војводина 2(2), Црвена звезда 3(2). Искључења: Војводина 10 минута, Црвена звезда 2 минута.

ВОЈВОДИНА: Лучин, Шијан 1, Воркапић 7, Милић 3, Оцвирк 7(2), Азиз Аиди 3, Трнавац, Миленковић 2, Сунајко 2, Пушица, Рађеновић 4, Станков, Роган 5, Голубовић 1, Пукоуски 1, Шуиреф. Тренер: Борис Ројевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић, Ненадић 3, Урта 5, Тривуновић, Богуновић, Мајес 1, Матичић 4(1), Шмигић 1, Ђурашковић 3(1), Бујишић 3, Н.Радовановић, Шљукић 2, Павловић 3, Колунџић 4, Ковачевић, Јелисић. Тренер: Антон Букилић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт