Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Ubedljiva pobeda za kraj uspešne godine

Košarkašice Crvene zvezde mts upisale su novu „stotku“ u poslednjoj utakmici u 2021.godini i u stilu stavile tačku na uspešnu godinu. U okviru 13.kola ŽKLS u „Basket Sitiju“ Crvena zvezda je savladala Radnički iz Kragujevca 113-54 (25-11, 38-18, 24-6, 26-19).

Trener Dragan Vuković je odmorio Nevenu Naumčev i Alison Švagmejer, a priliku za debi imala je Jovana Jevtović.

Utakmica je bila lišena bilo kakve neizvesnosti, Crvena zvezda je već u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika i prekinula negativan niz rezultata iz prethodne tri utakmice. Milina Mišeljić je otvorila utakmicu trojkom i nagovestila rasplet događaja, da bi sa dve serije sa po 6-0 izabranice Dragana Vukovića kreirale dvocifrenu prednost, koju je potvrdila novom trojkom Marija Avlijaš (17-6). Nađa Nedeljkov je završila prvi period igre vezanim poenima za konačnih 25-11.

Drugi period je bio najefikasniji pojedinačni za Crvenu zvezdu u ovoj sezoni – 38 poena za četvrtinu. Serijom 13-0 naš tim je praktično slomio protivnika, usledile su serije poena za 63-29 posle dvadeset minuta igre. Krajem prvog poluvremena za Crvenu zvezdu je debitovala Jovana Jevtović, kapiten kadetske selekcije.

Nije bilo promena u nastavku, Zvezda je je povećavala razliku, Jovana Jevtović upisala prve poene u poslednjoj četvrtini., priliku su dobile sve igračice i upisale poene, a Dunja Zečević postigla poslednje poene u godini i postavila konačnij 113-54 za maksimalnih +59.

Najefikasnija je bila sa 18 poena Nađa Nedeljkov, Maša Janković je ubacila 16, Milina Mišeljić 15, Marija Avlijaš 14, dok su po 11 postigle Dunja Zečević i Kendrian Eliot.

Crvena zvezda mts je godinu završila na prvom mestu sa skorom 11/1, a sezona se nastavlja 15.januara 2022. utakmicom protiv Proletera 023 u Zrenjaninu.

KKŽ Crvena zvezda mts: Eliot 11 (9sk 2as), Naumčev 2 (3sk 2as 1ukl), Čorto 8 (3sk 6as 1as), Zečević 11 (6sk 2blk), Katanić 6 (7sk 2as 3ukl), Janković 16 (9sk 5as 7ukl), Nedeljkov 18 (1sk 3as 2ukl), Bojović 4 (4sk 2as 1ukl), Mišeljić 15 (3sk 5as 3ukl), Avlijaš 14 (7sk 5as 4ukl), Jevtović 2 (2sk 1as 1blk), Jovanović 4 (2sk 1as 1ukl). Trener: Dragan Vuković.

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt