Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Убедљива победа за крај успешне године

Кошаркашице Црвене звезде мтс уписале су нову „стотку“ у последњој утакмици у 2021.години и у стилу ставиле тачку на успешну годину. У оквиру 13.кола ЖКЛС у „Баскет Ситију“ Црвена звезда је савладала Раднички из Крагујевца 113-54 (25-11, 38-18, 24-6, 26-19).

Тренер Драган Вуковић је одморио Невену Наумчев и Алисон Швагмејер, а прилику за деби имала је Јована Јевтовић.

Утакмица је била лишена било какве неизвесности, Црвена звезда је већ у првом полувремену решила питање победника и прекинула негативан низ резултата из претходне три утакмице. Милина Мишељић је отворила утакмицу тројком и наговестила расплет догађаја, да би са две серије са по 6-0 изабранице Драгана Вуковића креирале двоцифрену предност, коју је потврдила новом тројком Марија Авлијаш (17-6). Нађа Недељков је завршила први период игре везаним поенима за коначних 25-11.

Други период је био најефикаснији појединачни за Црвену звезду у овој сезони – 38 поена за четвртину. Серијом 13-0 наш тим је практично сломио противника, уследиле су серије поена за 63-29 после двадесет минута игре. Крајем првог полувремена за Црвену звезду је дебитовала Јована Јевтовић, капитен кадетске селекције.

Није било промена у наставку, Звезда је је повећавала разлику, Јована Јевтовић уписала прве поене у последњој четвртини., прилику су добиле све играчице и уписале поене, а Дуња Зечевић постигла последње поене у години и поставила коначниј 113-54 за максималних +59.

Најефикаснија је била са 18 поена Нађа Недељков, Маша Јанковић је убацила 16, Милина Мишељић 15, Марија Авлијаш 14, док су по 11 постигле Дуња Зечевић и Кендриан Елиот.

Црвена звезда мтс је годину завршила на првом месту са скором 11/1, а сезона се наставља 15.јануара 2022. утакмицом против Пролетера 023 у Зрењанину.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 11 (9ск 2ас), Наумчев 2 (3ск 2ас 1укл), Чорто 8 (3ск 6ас 1ас), Зечевић 11 (6ск 2блк), Катанић 6 (7ск 2ас 3укл), Јанковић 16 (9ск 5ас 7укл), Недељков 18 (1ск 3ас 2укл), Бојовић 4 (4ск 2ас 1укл), Мишељић 15 (3ск 5ас 3укл), Авлијаш 14 (7ск 5ас 4укл), Јевтовић 2 (2ск 1ас 1блк), Јовановић 4 (2ск 1ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт