Zvezda greškama upisala novi poraz

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da iskoriste dobre stvari koje su uradili u većem delu meča protiv minhenskog Bajerna, pa su na kraju doživeli još jedan poraz u Evroligi.

Crvena zvezda – Bajern 76:78 (10:15, 25:16, 22:19, 19:28)

Prva četvrtina bila je izuzetno neefikasna na samom početku. Crvena zvezda je svoje prve poene zabeležila tek nakon 5 minuta i 15 sekundi igre. Ipak, crveno-beli su igrali dosta dobru odbranu pa nisu dozvolili Bajernu da napravi veću razliku te je ovaj period završio rezultatom 10:15 za goste. Treba istaći izuzetno slab šut i za dva (2/6) i za tri (2/9) poena.

Ipak, u drugoj četvrtini druga pesma. Ulazak Uskokovića donosi energiju na terenu u oba pravca, a Uskoković beleži 2 poena i 2 asistencije koje završavaju trojkama Kuridže i Dobrića. Upravo tom trojkom Dobrića crveno-beli dolaze u prvo vodstvo 20:17. Zvezda nastavlja odlično u odbrani, a u napadu sa 4 poena Lojda i 3 Uskokovića dolazi do najveće prednosti 27:19. Ali Bajern se sa 5 brzih poena vraća u igru 27:24. Zvezda je do kraja održavala prednost, a Bajern se održavao u igri preko Šiška koji je postigao 9 poena (3/3 za tri), pa se na poluvreme otišlo rezultatom 35:31 za Crvenu zvezdu.

Zvezda ne počinje dobro treći period. Lojd promašuje slobodno  (tehnička), a Uskokovića blokira Rejnolds koji postiže 5 poena za 35:36. Volden prekida post u napadu i pogađa za 2+1,a Simonović dodaje tri i Lojd dva poena za 43:36. Zvezda je nastavila dobro, pa je preko Lojda (slobodna bacanja) došla do dvocifrene prednosti 51:41. Do kraja četvrtine Bajern uspeva da smanji prednost na 57:50 najviše zahvaljujući  Boldvinu sa 5 poena.

Poslednji period počeo je igrom koš za koš, ali Zvezda opet pravi “pauzu” u napadu pa Bajern preko Vajler-Bebea (3 slobodna bacanja) i Gista (2) smanjuje na samo dva poena 62:59. Zvezda je igrala dobro, ali nije mogla da se odlepi, pa je najveća prednost iznosila 6 poena (68:62). Bajren se ponovo vratio u igru preko Lučića koji pogađa za tri poena i tako smanjuje na 68:66. Boldvina sa dva slobodna bacanja donosi izjednačenje 68:68, pa se krenulo od “nule” na 3 minute do kraja meča. Lučić pogađa za 2 i vodstvo Bajerna o68:70, ali Lojd pogađa “ludu” trojku za novo vodstvo Zvezde 71:70 na 1:47 do kraja meča. Lučić pogađa trojku za Bajern (71:73), a onda i Boldvin pogađa trojku za 71:76 čime je zapečatio sudbinu Zvezde. Do kraja meča Bajern nije ispustio ovu prednost i zabeležio je pobedu 76:78.

Crvena zvezda: Hol, Volden 15, Lojd 26, Uskoković 5, Davidovac 3, Lazić 2, Radanov, Dobrić 13, Simonović 5, Kuridža 7, Simanić, Kuzmić.