Звезда грешкама уписала нови пораз

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да искористе добре ствари које су урадили у већем делу меча против минхенског Бајерна, па су на крају доживели још један пораз у Евролиги.

Црвена звезда – Бајерн 76:78 (10:15, 25:16, 22:19, 19:28)

Прва четвртина била је изузетно неефикасна на самом почетку. Црвена звезда је своје прве поене забележила тек након 5 минута и 15 секунди игре. Ипак, црвено-бели су играли доста добру одбрану па нису дозволили Бајерну да направи већу разлику те је овај период завршио резултатом 10:15 за госте. Треба истаћи изузетно слаб шут и за два (2/6) и за три (2/9) поена.

Ипак, у другој четвртини друга песма. Улазак Ускоковића доноси енергију на терену у оба правца, а Ускоковић бележи 2 поена и 2 асистенције које завршавају тројкама Куриџе и Добрића. Управо том тројком Добрића црвено-бели долазе у прво водство 20:17. Звезда наставља одлично у одбрани, а у нападу са 4 поена Лојда и 3 Ускоковића долази до највеће предности 27:19. Али Бајерн се са 5 брзих поена враћа у игру 27:24. Звезда је до краја одржавала предност, а Бајерн се одржавао у игри преко Шишка који је постигао 9 поена (3/3 за три), па се на полувреме отишло резултатом 35:31 за Црвену звезду.

Звезда не почиње добро трећи период. Лојд промашује слободно  (техничка), а Ускоковића блокира Рејнолдс који постиже 5 поена за 35:36. Волден прекида пост у нападу и погађа за 2+1,а Симоновић додаје три и Лојд два поена за 43:36. Звезда је наставила добро, па је преко Лојда (слободна бацања) дошла до двоцифрене предности 51:41. До краја четвртине Бајерн успева да смањи предност на 57:50 највише захваљујући  Болдвину са 5 поена.

Последњи период почео је игром кош за кош, али Звезда опет прави “паузу” у нападу па Бајерн преко Вајлер-Бебеа (3 слободна бацања) и Гиста (2) смањује на само два поена 62:59. Звезда је играла добро, али није могла да се одлепи, па је највећа предност износила 6 поена (68:62). Бајрен се поново вратио у игру преко Лучића који погађа за три поена и тако смањује на 68:66. Болдвина са два слободна бацања доноси изједначење 68:68, па се кренуло од “нуле” на 3 минуте до краја меча. Лучић погађа за 2 и водство Бајерна о68:70, али Лојд погађа “луду” тројку за ново водство Звезде 71:70 на 1:47 до краја меча. Лучић погађа тројку за Бајерн (71:73), а онда и Болдвин погађа тројку за 71:76 чиме је запечатио судбину Звезде. До краја меча Бајерн није испустио ову предност и забележио је победу 76:78.

Црвена звезда: Хол, Волден 15, Лојд 26, Ускоковић 5, Давидовац 3, Лазић 2, Раданов, Добрић 13, Симоновић 5, Куриџа 7, Симанић, Кузмић.