Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Sjajna partija i pobeda protiv Mladog Radnika

Odbojkaši Crvene zvezde su u okviru utakmice XI kola Superlige Srbije sjajnom igrom zabeležili pobedu protiv Mladog radnika od 3:0 (25:19, 25:19, 25:22).

Startna postava Crvene zvezde u ovom susretu su činili Stefanović Nemanja-Meljanac Nikola, Andonović Aleksandar-Eremić Vanja, Stanković Čedomir-Sinđelić Marko i libero Jevtić Ivica. Naši igrači u utakmicu ušli sa puno energije i nijednom nisu dozvolili protivniku da povede. Imponovao je dobar prijem crveno belih u čemu je važnu ulogu imao Vanja Eremić. Marko Sinđelić je sjajno blokirao, a Aleksandar Andonović se istakao dobrim servisima.

I u drugom delu utakmice su naši odbojkaši nastavili sa sjajnom igrom. Prijem servisa je odlično funkcionisao pa je Stefanović bio u prilici da igra kombinatorno. Dominirao je Nikola Meljanac svojim neuhvatljivim smečevima.

Na početku trećeg seta gosti su prvi put uspeli da povedu. Posle 10:11 Zvezda preuzima inicijativu i do kraja ne ispušta vođstvo. Ovaj set je bio nešto neizvesniji u odnosu na prethodna dva, iako pobeda naših momaka nije dolazila u pitanje ni jednog momenta.

U utakmici XII kola Superlige Crvena zvezda će gostovati ekipi Radnički doo iz Kragujevca. Ovaj meč će se odigrati 15/17. januara 2021. godine.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Nikola Meljanac sa 21 poenom. U ekipi Mladog radnika najviše poena je postigao Bojović Mladen (18).

CRVENA ZVEZDA – MLADI RADNIK 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

Beograd, dvorana: „USC Voždovac“. Sudije: Predrag Balandžić i Vladimir Milošević.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N. 21, Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 11, Stanković Č. 5, Eremić V. 6, Andonović A. 9, Stefanović N. 4. Nisu igrali: Trifunović F. (libero), Ilić D., Popović M., Fet S. i Tadić L. Trener: Tomislav Kukanjac

MLADI RADNIK: Polomac A. 2, Pajkić M., Vulikić A., Tonić N., Mbengue S. 7, Ubiparip U. 3, Žugić N. 10, Ilić I. (libero), Bojović M. 18, Samb L. 6, Krstić M. Nisu igrali: Mijailović M., Lazarević S. (libero) i Micić N. Trener: Jevtić Ivica

Izvor: OKCZ, zvanični sajt