Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Сјајна партија и победа против Младог Радника

Одбојкаши Црвене звезде су у оквиру утакмице XI кола Суперлиге Србије сјајном игром забележили победу против Младог радника од 3:0 (25:19, 25:19, 25:22).

Стартна постава Црвене звезде у овом сусрету су чинили Стефановић Немања-Мељанац Никола, Андоновић Александар-Еремић Вања, Станковић Чедомир-Синђелић Марко и либеро Јевтић Ивица. Наши играчи у утакмицу ушли са пуно енергије и ниједном нису дозволили противнику да поведе. Импоновао је добар пријем црвено белих у чему је важну улогу имао Вања Еремић. Марко Синђелић је сјајно блокирао, а Александар Андоновић се истакао добрим сервисима.

И у другом делу утакмице су наши одбојкаши наставили са сјајном игром. Пријем сервиса је одлично функционисао па је Стефановић био у прилици да игра комбинаторно. Доминирао је Никола Мељанац својим неухватљивим смечевима.

На почетку трећег сета гости су први пут успели да поведу. После 10:11 Звезда преузима иницијативу и до краја не испушта вођство. Овај сет је био нешто неизвеснији у односу на претходна два, иако победа наших момака није долазила у питање ни једног момента.

У утакмици XII кола Суперлиге Црвена звезда ће гостовати екипи Раднички доо из Крагујевца. Овај меч ће се одиграти 15/17. јануара 2021. године.

Најефикаснији играч утакмице је био Никола Мељанац са 21 поеном. У екипи Младог радника највише поена је постигао Бојовић Младен (18).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДИ РАДНИК 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

Београд, дворана: „УСЦ Вождовац“. Судије: Предраг Баланџић и Владимир Милошевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац Н. 21, Јевтић П. (либеро), Синђелић М. 11, Станковић Ч. 5, Еремић В. 6, Андоновић А. 9, Стефановић Н. 4. Нису играли: Трифуновић Ф. (либеро), Илић Д., Поповић М., Фет С. и Тадић Л. Тренер: Томислав Кукањац

МЛАДИ РАДНИК: Поломац А. 2, Пајкић М., Вуликић А., Тонић Н., Мбенгуе С. 7, Убипарип У. 3, Жугић Н. 10, Илић И. (либеро), Бојовић М. 18, Самб Л. 6, Крстић М. Нису играли: Мијаиловић М., Лазаревић С. (либеро) и Мицић Н. Тренер: Јевтић Ивица

Извор: ОКЦЗ, званични сајт