Rutinska pobeda vaterpolista

Crveno-beli slavili na bazenu na Banjici, protiv istoimene ekipe u 2.kolu Prve lige Srbije u vaterpolu 15:6 (6:0, 5:3, 2:2, 2:1).

Trener Aleksandar Filipović je i pored kadrovskih problema odlučio da odmori kapitena Miloša Vukićevića pred duel narednog vikenda protiv ekipe Novi Beograd 11.april.

Kvalitet Crvene zvezde je odmah došao do izražaja, već u prvoj četvrtini. Maksimalan odnos Zvezdinih vaterpolista, već u prvih osam minuta su praktično rešili pitanje pobednika. Ređali su se golovi Smiljevića, Subotića, Šulca, Radovića… za 6:0. Na poluvremenu je bio rezultat 3:11.

U drugom poluvremenu je iskoristio priliku Filipović da pruži šansu svim igralima, na golu je stajao Aleksić, a Zvezda u nekoliko navrata imala priliku i da sa većom razlikom savladala protivnika. Istakao se efektnim golom Veljko Tankosić. Na kraju, 6:15 za drugu pobedu Zvezde u prvenstvu.

Najefikasniji je bio Tankosić sa 4 gola, tri je postigao Šulc, Radović, Smiljević i Subotić po dva i Kasum jedan.

U narednom kolu, na 25.maju Crvena zvezda će dočekati Novi Beograd 11.april.

Banjica – Crvena zvezda 6:15 (0:6, 3:5, 2:2, 1:2)

Beograd, bazen: „Banjica“. Sudije: Petrović i Stoiljković. Isključenja: Banjica 13, Crvena zvezda 6. Peterci: Banjica 1 (1), Crvena zvezda 2 (1).

BANJICA: Cerović, Pavlović, Gavrilović 1, Janošević 1, Mušikić, Krstić 2, Cvetković, Ilić 1, Andrijašević 1, Bodiroga, Stojadinović, Jauković, Sokolovski, Vuksanović. Trener: Aleksandar Nikolić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 4, Kasum 1, Marković, Subotić 2, Stojanović, Vićković, Milojević 1, Trtović, Šulc 3, Smiljević 2, Radović 2, Aleksić. Trener: Aleksandar Filipović.