Košarka Košarka/Vesti Košarka/Ženska košarka

Brejk u Novom Sadu, Zvezda na korak od nove titule

Izvor: SD Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde Kombank slavile su i u drugom meču finalne serije plej-ofa Ženske košarkaške lige Srbije u Novom Sadu protiv ŽKK 021, povele 2:0 i nalaze se na korak od odbrane titule šampiona Srbije, 68-60 (18-21, 17-10, 14-13, 19-16).

Od samog početka meča crveno-bele su stavile do znanja protivniku da su došle po pobedu. Izabranice trenera Dragana Vukovića napravile su prednost sredinom druge deonice i kontrolisale do kraja susreta četiri do devet poena viška.

Crveno-bele su serijom 7-0 otvorile drugu finalnu utakmicu i već nakon tri minuta trener domaćeg tima je bio primoran da zatraži tajm-aut, što je urodilo plodom jer su Novosađanke uspele da se vrate u meč i odgovorile preko Tamare Jokić, da bi sa pet vezanih poena Jovana Adamović donela prvo izjednačenje, (13-13, 7.minut). Finiš prve deonice pripao je ekipi 021 koja je uspela da nadoknadi trojku Miline Mišeljić, pa je sa linije penala stigla i do prednosti nakon deset minuta igre, 21-18.

Tamara Jokić je prvom trojkom donela maksimalnu prednost svojoj ekipi, „plus 6“ (24-18), drugom uspela da potvrdi, ali je usledila serija Crvene zvezde za preokret. Čvrsta odbrana, brza tranzicija i 13-0 za 27-35 u 19.minutu. Tandem domaćih Adamović-Jokić je uspeo samo da smanji minus za nadu u drugom poluvremenu, 31-35.

I na startu drugog poluvremena 021 je nastavio seriju do novog izjednačenja (35-35), ali su novom serijom crveno-bele odbile nalet protivnika i na sredini trećeg perioda imale sedam poena prednosti, 35-42. Tamara Jokić nije odustajala, uz pomoć Dunje Gvero je stigla do minusa od jednog koša nakon poena van linije 6,75, ali su Mina Đorđević i Milica Bojović donele pet poena prednosti pred poslednjih deset minuta, 44-49.

Crvena zvezda je maksimalnih devet poena razlike imala u dva navrata, prvi put u 33.minutu. Ekipa 021 pokušala je u završnici da uhvati priključak zonskom odbranom, Jovana Adamović je 14 puta išla na liniju penala, Dunja Gvero uspela da pogodi sa distance i dovede svoju ekipu na minus tri (58-61), ali je Snežana Bogićević sa dve trojke srušila snove domaće ekipe o mogućem izjednačenju i pobedi, i potvrdila Zvezdinu pobedu. Konačan rezultat je postavila Nevena Naumčev polovičnim učinkom sa penala, 60-68.

Snežana Bogićević najefikasnija sa 19 poena (9sk) – 12 u poslednjoj četvrtini. Milica Bojović je ubacila 16 poena, a Mina Đorđević ostvarila novi dabl-dabl učinak – 13 poena i 13 skokova.

Treći meč finalne serije na programu je u četvrtak 18. aprila od 18.00 sati u dvorani „FMP Arena“ u Železniku.

Finalna serija plej-ofa ŽKLS igra se do tri pobede, tako da crveno-bele u sledećem meču imaju meč loptu na svom terenu za 31.šampionsku titulu.

KKŽ Crvena zvezda; Naumčev 4 (2sk 3as 2ukl), Čubra, Tešić, Bogićević 19 (9sk 2as), Zukanović, A.Katanić 5 (8sk 2as 3ukl), I.Katanić 4 (5sk 4as 2ukl 1blk), Dešić, Bojović 16 (2sk 5as), Đorđević 13 (13sk 3as), Mišeljić 7 (2as), Vulović.