Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Košarkašice povele u polufinalnoj seriji

KKŽ CRVENA ZVEZDA – ŽKA  78:67 (20:20, 12:18, 19:10, 27:19)

Košarkašice Crvene zvezde Kombank povele su u polufinalnoj seriji plej-ofa protiv Novosadske ŽKA posle pobede u prvom meču 78-67 (20-20, 12-18, 19-10, 27-19).

Još jedan uzbudljiv duel odigrale su crveno-bele i Novosađanke, i još jednom, četvrti put u sezoni bile su uspešnije izabranice Dragana Vukovića.

Tokom prve četvrtine Crvena zvezda je imala minimalnu prednost, ali nije uspevala da se rezultatski odlepi, što su gošće maksimalnom požrtvovanošću koristile i mini serijom od četiri poena došla do egala za kraj prvih deset minuta, 20-20.

Novosađanke su predvođene sestrama Radulović seriju nastavile i u drugoj četvrtini, do konačnih 13-0 i „plus 9“, maksimalna prednost gostujućeg tima, (20-29). Milina Mišeljić je vezanim poenima, trojka + dva slobodna bacanja, smanjila minus, a u seriji 7-0 Aleksandra Katanić i Mina Đorđević totalno istopile prednost Novosadske ŽKA, (32-34, 18.minut). Ipak, mnogo grešaka u organizaciji igre šampiona Srbije, nekoliko neiskorišćenih otvorenih šuteva i kontranapada, gošće su kaznile i poenima Marine Radović i Maše Janković na poluvreme otišle sa šest poena razlike, 32-38.

Mnogo bolja igra Crvene zvezde u nastavku. Već u prvim minutima nastavka, serijom 10-4 Zvezda posle trojke Ivane Katanić stiže do izjednačenja nakon dužeg perioda, 42-42. Serijom 9-0 beogradski tim je preuzeo vođstvo, ali je Lena Radulović trojkom ostavila u igri svoju ekipu do poslednje četvrtine, 51-48.

Prevaga na strani Crvene zvezde u ovoj utakmici bile su Milica Bojović i Milina Mišeljić, koje su bile nepogrešive u odsutnim trenucima. Bojovićeva je bila nerešiva enigma za gošće i postavila rekord karijere – 27 poena, i uz pomoć Miline Mišeljić (4/6 za tri poena, 6/6 slobodna bacanja), Zvezda je uspela da slomi jak otpor motivisanog protivnika. Novosadska ŽKA je bila u igri do 32.minuta, kada su imale i poslednje vođstvo na meču posle trojke Lare Radulović, (54-55). Usledila je serija kombinovanih poena Milice Bojović i Miline Mišeljić za 15-2 i 69-57 na semaforu u 36.minutu. Milica Bojović je preuzimala odgovornost i bila sigurna sa distance i u duelima pod košem sa Jelenom Mitrović. Od 27 poena Crvene zvezde u poslednjem periodu Bojović (13) i Mišeljić (12) su zajedno ubacile 25. Upravo je Milina Mišeljić potvrdila trijumf crveno-belih trojkom u 39.minutu za maksimalnih „plus 14“, 76-62. Aleksandra Katanić i Jelena Mitrović su u poslednjim akcijama postavile konačnih 78-67.

Milica Bojović najefikasnija sa 27 poena, Milina Mišeljić je ubacila 20, a Mina Đorđević ostvarila dabl-dabl učinak, 16 poena, uz 12 skokova.

Drugi meč je na programu u sredu, 3.aprila u novosadskoj hali „SPENS“, sa početkom od 19.30.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Naumčev 3 (5sk 3as 3ukl), Čubra, Tešić, Bogićević, Zukanović, A.Katanić 9 (4sk 6as 2ukl), I.Katanić 3 (4sk 7as 1ukl), Dešić, Bojović 27 (2sk 2ukl 1blk), Đorđević 16 (12sk 2as 3ukl), Mišeljić 20 (7sk 4as 2ukl), Vulović