Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši Odbojkašice SDCZ

Porazi odbojkaša i odbojkašica

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Spartaka u Subotici rezultatom 3:1 po setovima 25:18, 25:23, 22:25, 25:20, u 5. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Prva utakmica pod vođstvom novog šefa stručnog štaba Tomislava Kukanjca nije završena uspešno po našu ekipu koja će u nedelju protiv Jedinstva u Staroj Pazovi imati priliku da popravi utisak.

Nije dobro počelo po naše odbojkaše koji su već na startu utakmice gubili sa 7:1. Vrlo brzo uspeli su da priđu na 9:8, ali Subotičani odgovaraju sa tri vezana poena. As servisom Danila Pavlovića crveno-beli su smanjili na 13:11, ali je Spartak u završnici došao do pet poena viška (20:15) i sa tri vezana poena poveo sa 1:0 u setovima – 25:18.

Zvezda je zaigrala bolje u nastavku. Blokom Marka Sinđelića naša ekipa je stigla do prednosti od pet poena (5:10). Domaći su postepeno smanjivali razliku, a na servis Tumbasa su prišli na 16:17. U završnici je Spartak izjednačio na 21:21, pa se ušlo u neizvesnu završnicu drugog seta. Domaći su prvi stigli do set lopte koju su odmah iskoristili i poveli sa 2:0 – 25:23.

Crveno-beli su imali minimalnu prednost na tehničkom tajm autu trećeg seta (11:12). Sa tri poena u nizu naša ekipa dolazi do prednosti od 13:15, ali domaći ubrzo stižu do novog izjednačenja – 16:16. Nakon bloka Nemanje Mašulovića na semaforu je pisalo 17:19, a Nikola Pavlović je as servisom povisio na 17:20. Nikola Meljanac je nastavio seriju, a domaći su uspeli da msanje na 21:22. Ipak, poenima Mašulovića i Danila Pavlovića Zvezda dolazi do tri set lopte, drugu koristi i smanjuje rezultat na 2:1 – 22:25.

Domaći su bolje ušli u četvrti set i na tehničkom tajm autu su vodili sa 12:10. Naredna tri poena pripala su našem timu koji je postepeno povećavao prednost i došao do prednosti od tri poena (14:17). Subotičani su serijom od šest poena preokrenuli rezultat u svoju korist i u završnicu ušli sa dva poena viška (21:19). Sa četiri vezana poena Spartak je stigao do trijumfa i tri boda – 25:20.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Danilo Pavlović sa 15 poena, Nemanja Mašulović i Milutin Nejić su osvojili po 11, a Lazar Dodić 10 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde u narednom 6. kolu Mini lige gostuju Jedinstvu u Staroj Pazovi, u nedelju 3. marta od 19 časova.

SPARTAK (S) – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:20)

Subotica – Dvorana: HS Dudova šuma. Gledalaca: 200. Sudije: Vladimir Cvetković i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 101 minut.

SPARTAK: Arsenoski 3, Jungić 18, Veselinović 18, Peić (libero), Seizović 1, Simić, Medan 1, Kecman 7, Tumbas 7, Ilić 11. Nisu igrali: Dulić, Krdžović. Trener: Igor Zakić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 1, Jevtić (libero), Petković, Đurđević 1, Tadić, Mašulović 11, Petrović, Nejić 11, Sinđelić 3, Jovanović, Dodić 10, N. Pavlović 3, D. Pavlović 15. Nije igrao: Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.

Odbojkašice Crvene zvezde ubedljivo su poražene u Obrenovcu od TENT-a rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:17, 25:11, u 5. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele su na početku meča bile odlične na mreži. Sa tri bloka Sare Vučićević, Anastasije Sekulić i Mile Đorđević, vezuju četiri poena i dolaze do prednosti od dva poena (8:10), a greškama Obrenovčanki i do plus tri (9:12). Posle još jednog bloka Vučićevićeve bilo je 11:15, a domaće prilaze i smanjuju na minus jedan – 19:20. Naredna dva poena osvajaju Zvezdine dame i blokom Milke Stijepić vraćaju se na plus 3. Zvezda je poenom Milice Tasić došla do rezultata 20:23, a onda je potpuno stala. Na servis Ćeranićeve TENT je osvojio narednih pet poena i poveo sa 1:0 – 25:23.

Obrenovčanke su nastavile sa dobrom igrom i u drugom setu, pa su do tehničkog tajm auta imale vođstvo od šest poena (12:6). Domaće su asovima Ćeranićeve došle do ubeljivih 18:9. Serijom od 1:5 naše odbojkašice su smanjile zaostatak (20:15), ali nisu uspele u potpunosti da se rezultatski vrate u igru, pa je TENT duplirao svoju prednost – 25:17.

Na tehničkom tajm autu trećeg seta Obrenovčanke su vodile sa 12:7. Domaće su potom osvajale poene u serijama i vrlo brzo su došle do dvocifrene prednosti (20:10). Naše odbojkašice nisu više predstavljale ozbiljniju prepreku, pa je TENT došao do maksimalnog trijumfa od 3:0 – 25:11.

U timu Aleksandra Vladisavljeva se istakla Milka Stijepić sa 11 poena, dok je Milica Tasić upisala osam.

Odbojkašice Crvene zvezde već u petak 1. marta od 19 časova gostuju Spartaku u Subotici u okviru 6. kola Mini lige.

TENT – CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:23, 25:17, 25:11)

Obrenovac – Dvorana: JP SKC Obrenovac. Gledalaca: 300. Sudije: Branislav Jovančić i Savo Kovačević. Trajanje meča: 67 minuta.

TENT: Đurović 9, Ćeranić 13, Tadić (libero), Jeković 9, Cvetković 10, Lazić 15, Sušić 1. Nisu igrale: Đurić, Mijatović, Vignjević, Lukić, Isailović, Petrović. Trener: Milan Gršić.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 1, Sekulić 4, Stijepić 11, B. Marković 6, Jakšić, Milunović, Đorđević 1, Tasić 8, Vučićević 5, Delić, Stepanović (libero). Nisu igrale: Čanak, T. Marković. Trener: Aleksandar Vladisavljev.