Odbojka Odbojkašice

Poraz odbojkašica od Jedinstva iz Stare Pazove

Izvor: SD Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su poraz od Jedinstva iz Stare Pazove rezultatom 1:3, po setovima 25:15, 20:25, 24:26, 20:25 u okviru 2. kola Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele su dobro započele meč, ali nisu uspele da održe nivo igre, pa su gošće uspele da preokrenu i dođu do važne pobede kojom su preuzele lidersku poziciju.

Serijom od šest uzastopnih poena, uz dva bloka Sare Vučićević i Mile Đorđević, crveno-bele su povele sa 9:4. Sredinom prvog seta, na servis Milice Milunović, Zvezda vezuje tri poena i povećava razliku na 15:8. Novom serijom poena naša ekipa stiče dvocifrenu prednost (20:10) i rutinski dolazi do vođstva od 1:0 – 25:15.

Crveno-bele su igrale dobro i na početku drugog seta. Povele su sa 7:4, a onda su potpuno stale. Gošće na servis Dejane Lekić serijom od sedam poena preokreću rezultat u svoju korist. Naše odbojkašice su postepeno smanjivale razliku i posle asa Milke Stijepić i poena Milice Tasić izjednačile na 16:16. Međutim, narednih pet poena pripalo je Jedinstvu koje ponovo dolazi do opipljive prednosti. Zvezda je prišla na dva poena zaostatka, ali su gošće ponovo imale spreman odgovor i uspele su da izjednače – 20:25.

Na početku trećeg perioda igre poeni su se osvajali u serijama, a Zvezdine dame su na tehničkom tajm autu imale dva poena prednosti. Predvođene Milicom Tasić naše odbojkašice sa tri vezana poena povećavaju vođstvo na 15:11, ali gošće uzvraćaju i poravnavaju rezultat na 16:16. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu da bi Pazovčanke u završnicu ušle sa minimalnim vođstvom. Prve su stigle do set lopte, Zvezda je spasila prvu, ali ne i drugu set loptu kojom je Jedinstvo preokrenulo rezultat na 1:2 – 24:26.

Gošće su nastavile sa dobrom igrom i na polovini četvrtog seta su imale tri poena prednosti (10:13). Naša ekipa je u dva navrata prišla na poen do izjednačenja, ali nije uspela da preokrene rezultat. Na kraju je Jedinstvo sa četiri poena u nizu došlo do trijumfa i tri boda – 20:25.

Najefikasnija odbojkašica Crvene zvezde bila je Milica Tasić sa 23 poena. Milka Stijepić je osvojila 14 poena.

Sledećeg vikenda na programu je 3. kolo Mini lige u kojem će Crvena zvezda gostovati Vizuri.

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO (SP) 1:3 (25:15, 20:25, 24:26, 20:25)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Anđelko Popović i Milan Milošević. Trajanje meča: 105 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 1, Sekulić 2, Čanak 7, Stijepić 14, B. Marković 8, Jakšić, Milunović 5, Đorđević 4, Tasić 23, Vučićević 5, Stepanović (libero). Nije igrala: T. Marković. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

JEDINSTVO: Vujnović 17, Kockarević 1, Lekić 15, Koprivica 5, Glušac 11, Antanasijević 2, Četnik 4, Mirosavljević 15, Pavlašević (libero), Đokić 7. Nije igrala: Radišić. Trener: Jovo Caković.