Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Prvi poraz u sezoni

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt

Košarkašice Crvene zvezde doživele su prvi poraz u sezoni, nakon 25 utakmica, u zastaloj utakmici 10.kola WABA lige u Staroj Zagori od domaće ekipe Beroe, 70-53 (23-12, 16-10, 13-18, 18-13).

Ekipa Beroea je u prvom poluvremenu stigla do visokog vođstva, koje crveno-bele nisu uspele da stignu nastavku meča.

Veoma dobar početak domaće ekipe bio je vetar u leđa za nastavak meča. Otvorile su utakmicu serijom 9-0, 7 poena Ane Poček, zatim je Breana Luis vezala šest uzastopnih za dvocifrenu prednost, koju su kontrolisale tokom celog susreta. Ana Poček je donela +14 svojoj ekipi, Mina Đorđević smanjila na 23-12 za kraj prve deonice.

Zvezda nije imala rešenja za Anu Poček koja je vodila Beroe do maksimalne prednosti u finišu druge četvrtine, plus 22 (39-17). Serijom od pet poena izabranice Dragana Vukovića na poluvreme su otišle sa sa minusom od 17 poena, 39-22.

Zvezda je nastavila seriju i početkom treće četvrtine do konačnih 9-0, ali brzo je vratio seriju domaći tim i održavao dvadeset poena prednosti do finiša. Uspeo je šampion Srbije da ulije nadu da može do velikog prekreta u poslednjoj četvrtini u finišu trećeg kvartala koji je završio serijom 11-2, za 52-40 pred poslednjih 10 minuta.

Ipak, Beroe nije dozvolio da ispusti ogromnu prednost, serijom 7-0 na samom startu poslednje četvrtine je prelomio meč u svoju korist. Zvezda je pokušavala da spusti minus do finiša, ali Ana Poček je otvorila i zatvorila utakmicu poenima za konačnih 70-53, što je značilo i prvi poraz Zvezde u sezoni.

Mina Đorđević najefikasnija sa 17 poena, Snežana Bogićević je ubacila 11, Milica Bojović 8, uz uhvaćenih 10 lopti.

Već u četvrtak Zvezda gostuje u Podgorici, regionalnom šampionu ekipi Budućnosti.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev, J.Đorđević, Čubra. Tešić, Bogićević 11 (4sk 2as 2ukl), Zukanović 3 (5sk), A.Katanić 4 (2sk 2as 4ukl), I.Katanić 5 (7sk 2as), Bojović 8 (10sk), M.Đorđević 17 (6sk), Mišeljić 3 (4sk), Vulović 2.