Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Nova godina, stare navike: Zvezda ubedljiva u Vrbasu

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt

KKŽ Crvena zvezda nastavio je pobedničkim smerom i na prvom putu u 2019.godini. Crvena zvezda je slavila u Vrbasu 89-56 (24-7, 21-21, 16-15, 27-12), i stigla do 15. pobede u 15.kolo Prve ženske košarkaške lige Srbije.

Trener Dragan Vuković je dao priliku Nikolini Deurić i Mariji Ristić, veću minutažu su dobile i Nina Tešić i Tamara Čubra.

Crveno-bele su već u prvoj četvrtini praktično rešile pitanje pobednika. Otvorile su utakmicu serijom 7-0, zatim posle poena kapitena Aleksandre Katanić stigle do dvocifrene prednosti na sredini prve deonice (3-13) i nisu je ispuštale do kraja susreta. Na kraju prvih deset minuta Zvezda je vodila 24-7.

I drugu četvrtinu Zvezda otvara sa sedam uzastopnih poena, stiže do i +20 (13-33), ali do poluvreme domaća ekipa je uspela da u drugoj deonici ostane neporažena za Zvezdino vođstvo nakon prvih 20 minuta, 28-45.

I u nastavku Zvezda sigurna, održava prednost, Ivana Katanić je bila izuzetno raspoložena, da bi u poslednjoj četvrtini šampion Srbije dodao gas i ubedljivo priveo utakmicu kraju. Crveno-bele su u mini serijama postizale po pet poena i stigle do konačnih 56-89.

Najefikasnija je bila Ivana Katanić sa 16 poena, po 15 su postigle Mina Đorđević i Snežana Bogićević. Anastasija Podunavac se istakla na drugoj strani sa dabl-dabl učinkom, 15 poena i 11 skokova.

U narednom kolu u Beograd stiže petoplasirana ekipa šampionata, Loznica.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 7 (4sk 5as 4ukl), Čubra 7 (4sk 3ukl), Tešić 3, Bogićević 15 (3sk 2as 4ukl 1blk), Zukanović 6 (5sk 2as 2ukl), A.Katanić 13 (5sk 5as 3ukl), I.Katanić 16 (5sk 3as 2ukl), Ristić (2sk), Deurić, Đorđević 15 (6sk), Mišeljić 7 (2sk 3ukl).