Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Zvezda savladala Slogu

Izvor: RKCZ, zvanični sajt

Rukometaši Crvene zvezde savladali su Slogu iz Požege u „Šumicama“ u okviru 10.kola Superlige – 29:15 (15:8).

Drugi vezani trijumf, treći u poslednje četiri utakmice za crveno-bele. Nisu imali problem da upišu nova dva boda izabranici Nenada Peruničića protiv fenjeraša na tabeli.

Briljirao je Borislav Ljubojević, koji je od Zvezdinih 15 golova na poluvremenu postigao 9. Zvezda je povela preko Ljubojevića i Panića, Sloga stigla do izjednačenja u 13.minutu (4:4), i tada je usledila serija Ljubojevića, koji je pogodio pet puta zaredom, (9:4). Zvezda je postizala golove u serijama, a na poluvreme otišla sa 7 golova prednosti, (15;8).

U nastavku priliku su dobili svi igrači, osim Bugarinovića, Zvezda postepeno povećavala prednost, propustila nekoliko prilika da iz kontranapada stigne i do ubedljivije prednosti, a Ljubojević je stavio tačku na meč sa dva gola za konačnih 29:15. Janko Pešić se povredio prilikom jednog duela, ali na sreću, povreda nije ozbiljnije prirode.

Najefikasniji Ljubojević 11 golova, Nikolić je pogodio mrežu 4 puta, Horvat je postigao 3.

Narednog vikenda Crvene zvezda gostuje u Aranđelovcu, ekipi Šamota.

Crvena zvezda – Sloga 29:15 (15:8)

Beograd, dvorana: Šumice. Gledalaca: 100. Sudije: Daniel Trifković i Boriša Milosavljević (Beška). Sedmerci: Crvena zvezda 2 (2), Sloga 3 (3). Isključenja: Crvena zvezda 4 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 1, Horvat 3, Lazić, M.Nikolić 1, N.Nikolić 4, Tufegdžić 2, Ljubojević 11, Bugarinović, Panić 1, Radisavljević, Popović 1, Đorđijević, Jovanović 2, Stošljević 1, Jokić 2. Trener: Nenad Peruničić

SLOGA: Jovanović 3, Veljović 1, Marinković 2, Pavić 1, Stevanović 4, Aleksić, Filipović 1, Pavlović 1, Živanović, Gavrilović 1, Aćimović, Davidović 1, Dimitrijević, Mićović, Potparić. Trener: Rade Devedžić