Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Zvezda slavila protiv Spartaka iz Ljiga

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Spartak iz Ljiga rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:18, 25:20 u 7. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli su od početka meča diktirali tempo i na tehničkom tajm autu prvog seta vodili sa 12:7. Serijom od 5:1 Zvezda je povela sa 21:14 u završnici. Lazar Dodić je našoj ekipi doneo pet vezanih set lopti, a drugu je iskoristio Luka Tadić za vođstvo od 1:0 – 25:20.

Nastavila je Crvena zvezda sa odličnom igrom i na polovini drugog seta je imala višak od šest poena (13:7). Gosti su uspeli da smanje razliku na 20:17, a na servis Milutina Nejića crveno-beli su osvojili naredna četiri poena i nakon bloka Tadića došli do sedam set lopti. Nikola Jovanović je iskoristio drugu i duplirao je Zvezdino vođstvo – 25:18.

Gosti iz Ljiga nisu predstavljali veliki problem ni u trećem periodu igre. Polovinom seta Nejić je nanizao tri as servisa, a na semaforu je pisalo 15:7 za Crvenu zvezdu. Naš tim je čuvao prednost, a posle asa Nikole Petrovića bilo je 22:13. Crveno-beli su imali devet vezanih meč lopti, ali je tek šestu Nejić iskoristio za slavlje naših odbojkaša – 25:20.

Najefikasniji na meču bio je Milutin Nejić sa 14 osvojenih poena. Pratili su ga Lazar Dodić sa 13 i Nemanja Mašulović sa 10 poena.

Crvena zvezda je sačuvala lidersku poziciju na tabeli, ali ima i utakmicu više od drugoplasirane Vojvodine NS seme. U narednom kolu igra se “večiti derbi” kada će Crvena zvezda gostovati ekipi Partizana, ali će pre toga naši odbojkaši odigrati i prvi meč četvrtfinala Kupa Srbije protiv Mladog radnika u Požarevcu u utorak 6. novembra od 19 časova.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (LJ) 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Svetlana zotović i Dejan Rogić. Trajanje meča: 76 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 2, Jevtić (libero), Đurđević, Tadić 8, Mašulović 10, Petrović 1, Nejić 14, Sinđelić 2, Jovanović 3, Dodić 13, Andonović. Nisu igrali: Petković, D. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.

SPARTAK: Makismović 3, Jovičić (libero), Sajić 1, Perić 8, Gajević 11, Mirković 5, Medurić 4, Popović, Milovanović 4, Janković (libero). Nisu igrali: Đorđević, Lalić. Trener: Vladimir Šarenac.