Хокеј Хокеј/Извештаји

СЕНЗАЦИЈА: Звезда савладала Јесенице

Црвено-бели хокејаши су, након прве две утакмице и два пораза, данас одмерили снаге са старим ривалом из некадашње заједничке државе, екипом Јесеница. У утакмици у којој је Јесеницама играла само победа, екипа Јовице Руса показала је изузетан карактер и направила праву сензацију. Звезда је остварила историјску победу у последњој деценији:

Црвена звезда – Јесенице 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)

Први период завршен је мирољубиво – 0:0. Ни Звезда (2 пута), ни Јесенице (1) нису успели да искористе играча више на леду. Јесеничани су имали више шутева на гол Ранковића (16 наспрам Звездиних 5), али је наш голман остао несавладив.

Ни други период није донео голове. Звезда је у овом периоду имала једно искључење које Јесеничани не користе, а Арсеније Ранковић је опет био на висини задатка одбранивши 13 удараца на свој гол.

Последњи период Звезда започиње са играчем више (43. минут), али не користи своју прилику. После тога два исључења за црвено-беле. Прво тимско исључење због више играча на леду, а онда и Вјачеслава Ченгритсева, тако да Јесеничани користе ту прилику и долазе у водство од 0:1 (46. минут). И онда у 55. минути, када су наши оклопници имали играча више на леду, Угљеша Новаковић, на асистенцију Никола КерезовићАртјом Кулешов, доноси Звезди изједначење – 1:1! У 57. минути Иван Анић бива искључен, али сви напори екипе Јесеница остали су безуспешни. Пак није могао да прође сјајног Арсенија Ранковића, па се ушло у продужетке.

А у продужецима гол за невиђено славље наших хокејаша. Играо се  63. минут када је Богдан Гаидаш (асистенција Лука ВукићевићАндреј Цвик) постигао гол за 2:1 и велику победу!!!

Звезда је играла у саставу: Арсеније Ранковић (45 одбрана), Бојан Васић, Угљеша Новаковић (1 гол), Павле Подунавац (1 искљ.), Никола Керезовић (1 асис.), Марко Бркушанин, Вјачеслав Чегринтсев (1 искљ.), Богдан Гаидаш (1 гол), Иван Анић (1 искљ.), Роберт Сабадош (1  искљ.), Еисаи Араи, Андреј Цвик (1 асис.), Андрија Шпањевић, Артјом Кулешов (1 асис.), Лука Вукићевић (1 асис.), Даниел Михал, Василије Анђелковић, Андрија Јововић, Мирко Марковић, Антоније Машић, Душан Јанковић

Тренер: Јовица Рус