Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Zvezda slavila u Subotici

Izvor: OK Crvena zvezda

Trijumfom protiv Spartaka u Subotici rezultatom 1:3, po setovima 26:24, 14:25, 19:25, 21:25, u okviru 4. kola BPŠ Superlige Srbije, odbojkaši Crvene zvezde nastavili su pobednički niz.

Crveno-beli su dobro otvorili meč i na tehničkom tajm autu prvog seta su vodili sa 7:12. Preko Nikole Pavlovića, a potom i blokom Marka Sinđelića su poveli sa 11:18, nakon čega je trener domaćih iskoristio i drugi tajm aut, a onda je usledio odgovor Spartaka. Serijom od 5:1 domaći su prišli na tri poena zaostatka, pa je Kobiljski zatražio predah. Zvezda je održavala prednost sve do same završnice kada su Subotičani nanizali još tri poena i prišli na samo poen do izjednačenja. Greškama naših odbojkaša Spartak je preokrenuo i prvi došao do set lopte. Prvu nisu iskoristili, ali je Jungić potom osvojio dva naredna poena za svoju ekipu koja je povela sa 26:24.

Naši odbojkaši su ponovo dobro započeli set. Na servis Milutina Nejića vezali su pet poena i poveli sa 6:13. Novom serijom od četiri poena, predvođen Lazarom Dodićem, naš tim je došao do dvocifrene prednosti 8:19. Ovoga puta crveno-beli su sačuvali stečeno vođstvo i nakon bloka Sinđelića izjednačili na 1:1 – 14:25.

Nastavila je Crvena zvezda tamo gde je stala. Nikola Petrović je predvodio našu ekipu, pa je posle njegovog asa Zvezda povela sa 6:10 u trećem periodu igre. Dodićev poen doneo je prednost Zvezdi od 11:16. Crveno-beli su čuvali tu prednost, a nakon nova bloka Sinđelića bilo je 15:20. Set loptu Zvezdi doneo je Danilo Pavlović koju je naša ekipa odmah iskoristila da preokrene rezultat u svoju korist – 19:25.

Zvezda je na isti način započela četvrti set, pa je na polovini bilo 7:12. Serijom od 1:5, a nakon asa Danila Pavlovića, crveno-beli su vodili sa 10:17. Domaći su pokušavali da uhvate priključak, prišli na 14:18, a u završnici i na 21:23. Ipak, Dodić donosi prvu meč loptu koju je Danilo Pavlović as servisom rešio u Zvezdinu korist za pobedu od 1:3 – 21:25.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bili su Lazar Dodić sa 22 i Danilo Pavlović sa 21 osvojenim poenom. Odličnu partiju pružio je i bloker Marko Sinđelić sa 11 poena (5 blokova).

Već za dva dana, u petak 19. oktobra od 18 časova u Beogradu, odbojkaši Crvene zvezde će igrati derbi meč protiv Vojvodine NS seme u okviru 5. kola BPŠ Superlige Srbije.

SPARTAK (S) – CRVENA ZVEZDA 1:3 (26:24, 14:25, 19:25, 21:25)

Subotica – Dvorana: HS Dudova šuma. Gledalaca: 250. Sudije: Zoran Radovanović i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 103 minuta.

SPARTAK: Milović (libero), Arsenoski 1, Jungić 14, Veselinović 8, Seizović 4, Simić 1, Medan 1, Kecman 8, Dulić 3, Tumbas 6. Nisu igrali: Peić, A. Krdžović, B. Krdžović, Ilić. Trener: Igor Zakić.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković, Tadić, Mašulović 3, Petrović 4, Nejić 6, Sinđelić 11, Dodić 22, N. Pavlović 2, Andonović, D. Pavlović 21. Nije igrao: Jovanović. Trener: Dragan Kobiljski.