Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Zvezda slavila u prvom meču u 2018. godini

Izvor: OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu u prvom meču u 2018. godine. Crveno-beli su savladali Spartak iz Ljiga u 12. kolu BPŠ Superlige Srbije sa 3:1, po setovima 25:27, 25:16, 25:19, 25:15.

Crveno-beli su poveli na početku meča sa 8:6, nakon čega su gosti sa pet uzastopnih poena preokrenuli rezultat u svoju korist. Zvezda je poenima Aleksandra Gmitrovića izjednačila na 14:14. Blokom Nikole Pavlovića naš tim je došao do vođstva od 19:18, a posle bloka Nemanje Mašulovića i do 22:20 u završnici seta. Serijom od 1:4 Spartak dolazi do prve set lopte koju ne koristi. Nisu gosti iskoristili ni drugu priliku, ali treću jesu za vođstvo – 25:27.

Naši odbojkaši su odlično ušli u drugi set. Predvođeni Milutinom Nejićem poveli su sa 8:2. Nakon tehničkog tajm auta gosti su uspeli da smanje na 13:11, posle čega je Kobiljski zatražio tajm aut. As servisom Aleksandra Andonovića Zvezda je povela sa 15:11, a nešto kasnije blokom Lazara DOdića i sa 17:12. Posle dva vezana poena Dodića, Spartak je smanjio na 20:16, a crveno-beli su potom vezali pet poena za izjednačenje – 25:16.

Do tehničkog tajm auta u trećem periodu igre vodila se ravnopravna borba, a onda je Zvezda sa tri vezana poena, asom Mašulovića i blokom Nikole Pavlovića povela sa 14:11. Crveno-beli su čuvali prednost, a sa tri vezana poena Lazara Dodića naša ekipa je povela sa 20:15. Odbojkaši Spartaka su smanjili na 22:19, a Zvezda je ponovo nanizala tri poena i povela sa 2:1 – 25:19.

Izabranici Dragana Kobiljskog bili su najubedljiviji u četvrtom setu. Na servis Nejića crveno-beli su poveli posle bloka Nikole Pavlovića sa 11:5. Sa tri vezana poena, dva Mašulovića, Zvezda je došla do prednosti od 14:6. Nastavili su naši odbojkaši sa odličnom igrom, pa su posle nove serije od pet poena poveli sa 20:9. Došli su do 11 meč lopti, treću iskoristili i trijumfovali sa 25:15.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 18 osvojenih poena. Sjajnu partiju pružio je Nemanja Mašulović sa 16 poena, a po 12 su osvojili Milutin Nejić i Nikola Pavlović.

Narednog vikenda odbojkaši Crvene zvezde gostuju Novom Pazaru u okviru 13. kola BPŠ Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (LJ) 3:1 (25:27, 25:16, 25:19, 25:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Biljana Milinković i Anđelko Popović. Trajanje meča: 103 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Tadić, Stoković 1, Gmitrović 7, Mašulović 16, Petrović, Nejić 12, Jovanović, Dodić 18, N. Pavlović 12, Andonović 9, D. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.

SPARTAK: Maksimović, Marinković 13, Sajić, Gajević 16, Matić, Mirković, Đorđević 12, Lazarević, Oković 4, Aleksić 6, Milovanović 8, Janković (libero). Trener: Vladimir Šarenac.