Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-beli osvojili bod u Novom Sadu

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Novom Sadu od Vojvodine NS seme rezultatom 3:2, po setovima 25:18, 20:25, 25:18, 22:25, 15:10 u okviru 11. kola BPŠ Sušerlige Srbije.

Iako su doživeli i peti uzastopni poraz, crveno-beli su prikazali odličnu partiju protiv aktuelnog šampiona i osvojili bod.

Nakon ujednačenog početka Vojvodina je vezala šest poena i na tehnički tajm aut otišla sa vođstvom 12:6. Naši odbojkaši su smanjili na 15:12, ali je domaćin sa nova tri poena u nizu ponovo došao do ubedljive prednosti 18:12. Novosađani su održavali stečenu prednost, a David Mehić je doneo vođstvo svom timu – 25:18.

Zvezda je zaigrala mnogo bolje u drugom setu. Nakon poena Nikole Pavlovića i as servisa Nikole Petrovića naši odbojkaši su poveli sa 6:9. Aleksandar Andonović je na tehnički tajm aut odveo naš tim sa dva poena prednosti, a onda je Milutin Nejić povisio na 10:13. Beograđani su održavali svoje vođstvo, da bi u samoj završnici serijom od 0:5 stigli do šest vezanih set lopti. Treću je iskoristio kapiten Aleksandar Gmitrović za izjednačenje – 20:25.

Vojvodina je imala minimalnu prednost na tehničkom tajm autu trećeg seta, nakon čega je vezala još dva poena i povela sa 14:11. Serijom od 5:0 “lale” dolaze do ubedljivog vođstva od 19:12. Do kraja seta Novosađani su održali stečenu prednost i ponovo poveli – 25:18.

Beogradski crveno-beli se nisu predavali. Iako su gubili sa 8:5, odmah su stigli do izjednačenja, a nakon tehničkog tajm auta Crvena zvezda je vodila sa 11:13. Posle izjednačenja izabranici Dragana Kobiljskog vezuju tri poena i posle bloka Nikole Petrovića vode sa 13:16. Ponovo je Vojvodina odmah izjednačila, pa se igralo poen za poen. U samoj završnici naši odbojkaši su vezali tri poena, a izjednačenje u setovima došlo je posle bloka Nemanje Mašulovića – 22:25.

Peti i odlučujući set nije počeo dobro po Beograđane. Bilo je 4:0 za domaće i oni su tu prednost imali i posle promene strana. Zvezda je preko Gmitrovića smanjila, ali su Novosađani vezali dva poena i poveli sa 10:5. Nejić je zaustavio nalet domaćih, a Petrović je as servisom za 10:7 primorao trenera Vojvodine da zatraži tajm aut. Domaći su u završnici poveli sa 13:8, tu prednost su sačuvali do kraja i trijumfovali sa 15:10.

Najefikasniji na meču bio je kapiten Crvene zvezde Aleksandar Gmitrović sa 24 poena. Milutin Nejić je dodao 12, a Aleksandar Andonović 11 poena.

Do kraja godine Crvenu zvezdu očekuju polufinalni dueli protiv Radničkog u Kupu Srbije. Prvi meč se igra u Beogradu u utorak 26. decembra od 18 časova, a samo dva dana kasnije na programu je revanš u Kragujevcu.

VOJVODINA NS SEME – CRVENA ZVEZDA 3:2 (25:18, 20:25, 25:18, 22:25, 15:10)

Novi Sad – Dvorana: Mala sala SPC Vojvodina. Gledalaca: 250. Sudije: Tomislav Popović i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 108 minuta.

VOJVODINA: Simić 8, Vučićević 17, Stevanović 15, Vemić 5, Kujundžić 9, Peković (libero), Mehić 15, Šormaz, Todorović 1, Sukinin 9. Nisu igrali: Perić, Rudić. Trener: Nedžad Osmankač.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Gmitrović 24, Mašulović 6, Petrović 7, Nejić 12, Jovanović, Dodić, N. Pavlović 7, Andonović 11, D. Pavlović 1. Nisu igrali: Tadić, Stoković. Trener: Dragan Kobiljski.