Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Zvezdi derbi i 2. mesto

Odbojkašice Crvene zvezde savladale su Jedinstvo u Staroj Pazovi sa 1:3, po setovima 22:25, 22:25, 25:21, 15:25, u okviru 11. kola BPŠ Superlige Srbije.

Trijumfom nad direktnim konkurentom Crvena zvezda je preuzela 2. mesto na tabeli i pokazala da je za sada nerešeiva enigma za odbojkašice Jedinstva u ovoj sezoni.

Crveno-bele su odlično ušle u meč. Nanizale su šest poena na servis An Bjelice, koja je zabeležila dva asa u tim momentima, i povele su sa 3:8. Do tehničkog tajm auta domaće su smanjile na 9:12. Asom Bojane Milenković Zvezda povećava na 10:14. Seriju fantastičnih servisa nastavila je Bjelica upisavši još jedan as, a posle bloka Katarine Čanak bilo je 12:18. Međutim, odbojkašice Jedinstva se nisu predavale i prišle su na samo poen zaostatka 19:20, pa je Vladisavljev zatražio tajm aut. Izjednačenje je stiglo posle asa Vujnovićeve za 22:22. Zvezda je blokovima Nikoline Lukić i Katarine Čanak došla do dve meč lopte, a sjajnim servisom Sare Vučićević i pvela sa 22:25.

Početak drugog seta pripao je Jedinstvu koje je povelo sa 3:0, pa potom i 7:3. Održavale su stečenu prednost, a na polovini seta bilo je 13:8. Zvezda je preko Božice Marković (dva poena) i Nikoline Lukić vezala tri poena i smanjila zaostatak. Domaće su povele sa 16:11, a Vladisavljev je zatražio predah. Smanjile su Beograđanke na 17:14, ali je posle tajm auta domaćin Jedinstvo ponovo steklo opipljivu prednost 21:16. Činilo se da će nakon poena domaćih za 22:18 doći do izjednačenja, ali crveno-bele nisu mislile tako. Na servis liniju je stala Bojana Milenković, a poeni su se ređali. Prvo je Bjelica sa dva vezana poena izjednačila, a potom je Milenkovićeva sa dva asa donela dve vezna set lopte. Blokom Markovićeve Zvezda je duplirala svoje vođstvo – 22:25.

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva su imale vođstvo od 5:8, a onda i 9:12 na tehničkom tajm autu trećeg perioda igre. Ipak, domaće uspevaju da izjednače na 13:13. Serijom poena koju je započela Bjelica, a završila Nikolina Lukić Zvezda je povela sa 13:16. Jedinstvo pravi preokret na servis Vujnovićeve i vodi sa 19:17. Sa tri poena u nizu Zvezda ponovo preuzima vođstvo. Međutim, domaće u završnici prave seriju od 6:1 i smanjuju Zvezdino vođstvo – 25:21.

Četvrti set je u potpunosti pripao crveno-belim devojkama. Sjajni servisi Mile Đorđević (dva asa) i blok Ane Bjelice za 0:4 otvorili su ovaj period igre onako kako se poželeti može. Na polovini četvrtog seta već je bilo 5:12 za naš tim. Na servis Katarine Čanak naša ekipa je vezala još četiri poena i posle greške domaćih stigla do dvocifrene prednosti 5:15. Nedugo zatim Zvezda je posle poena Lukićeve vodila sa 7:19 i bilo je jasno da će naša ekipa doći do nove pobede. Prišle su domaće na osam poena razlike (12:20), ali Zvezda nije dozvolila bilo kakva iznenađenja i nakon poena Mile Đorđević crveno-bele dolaze do trijumfa – 15:25.

Crveno-bele su predvodile Ana Bjelica sa 19 i Bojana Milenković sa 18 osvojenih poena. Čanak je osvojila 9, Lukić 8, a Marković 7 poena.

Crvenu zvezdu i Jedinstvo očekuju novi dueli u polufinalu Kupa Srbije. Prvi meč je već u utorak 26. decembra u Beogradu, a revanš meč samo dva dana kasnije u Staroj Pazovi.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 1:3 (22:25, 22:25, 25:21, 15:25)

Stara Pazova – Hala sportova. Gledalaca: 250. Sudije: Stanislava Simić i Biljana Milinković. Trajanje meča: 113 minuta.

JEDINSTVO: Mirosavljević 10, Kotarac (libero), Vujnović 17, Barnak 1, Koprivica 10, Antanasijević 4, Petrov (libero), Vulin 19, Škorić, Lekić. Nisu igrale: Radišić, Obrenović. Trener: Jovo Caković.

CRVENA ZVEZDA: Čanak 9, Stijepić, Đurić 3, Marković 7, Bjelica 19, Đorđević 5, Milenković 18, Vučićević 4, Lukić 8, Stepanović (libero). Nisu igrale: Milunović, Tasić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

 

Vest preuzeta sa sajta OK Crvena zvezda

Додајте коментар

Кликните да бисте објавили коментар

Скочи на траку са алаткама