Fenerbahče bolji od Zvezde u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da naprave iznenađenje i savladaju aktuelnog prvaka Evrope na njegovom terenu. Fenerbahče je bio bolji rezultatom 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).
Košarkaši Crvene zvezde mts imali su pred sobom izuzetno težak zadatak. Posle čudesnih pobeda u Valensiji i Madridu, kao i gotovo rutinskog trijumfa u Beogradu nad Efesom, crveno-beli su gostovali Fenerbahčeu u Istanbulu.
Izabranici Dušana Alimpijevića nisu uspeli da naprave novo evroligaško čudo. U ovom trenutku aktuelni prvak Evrope je bio prejak. Iskusni i snažni rival trijumfovao je na kraju rezultatom 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).
Zvezda je dobro započela utakmicu, parirala u prvom poluvremenu favorizovanom rivalu, ali je u drugom domaćin u nastavku igre odigrao odličan meč i zasluženo trijumfovao.
Crveno-beli su odlično započeli meč u Istanbulu. Zvezda je zahvaljujući odličnoj odbrani svela Fenerbahče na samo četiri poena u uvodnih pet i po minuta pa su poveli 9:4. Ipak, silni domaćin je uzvratio. Ulazak Datomea i Vonamejkera pokrenuo je rivala i oni su bili najzaslužniji za seriju 15:2 i preokret – 19:11.
Pero Antić je prekinuo seriju rivala dugom dvojkom, a potom je Dobrić pogodio za tri što je značilo i potpuni rezultatski priključak – 5:0. Datome je pogodio, ali nije zaustavio seriju. Nastavio je Dobrić, a potom se priključio Ročesti, a nakon nove trojke Dobrića Zvezda je zaokružila seriju 14:2 i imala novo vođstvo (25:21).
U ovoj utakmici se igralo u serijama pa je tako bilo i u nastavku. Usledila je nova serija domaćina i to 15:3 i novo vođstvo za Fenerbahče – 36:28. Dangubić je pogodio trojku da odbije nalet, ali je Fenerbahče sa linije penala došao do dvocifrenog vođstva – 41:31.
Feldin je iz prodora pogodio za minus 8 pred odlazak na odmor – 41:33.
Domaćin je bolje otvorio drugo poluvreme, serijom 8:1 stekao novo najveće vođstvo – 49:34.  Antić i Janković su prekinuli seriju, uzvratio je Vonamejker. Dobrić i Antić su pokušali da ponovo pokrenu seriju, ali je iskusni i snažan rival imao odgovor na sve pokušaje izabranika Dušana Alimpijevića. Fenerbahče je pogađao vezane šuteve, dok crveno-beli nisu mogli da uđu u napadački ritam sa početka utakmica.
Do kraja trećeg perioda je bilo 20 razlike za šampiona Evrope koji je zahvaljujući iskustvu internacionalaca u svojim redovama uspeo da sačuva vođstvo.
Fenerbahče – Crvena zvezda mts 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)
Crvena zvezda mts: Dangubić 3 (4as), Davidovac 1, Lazić, Antić 6, Dobrić 15, Feldin 6, Janković 4 (6sk), Ročesti 9, Lesor 7 (9sk), Enis 3, Jovanović 2, Bjelica.