Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Poraz crveno-belih u Staroj Pazovi

Odbojkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Jedinstvu u Staroj Pazovi rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 25:12, 17:25, 25:16, u 8. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli na ovom meču nisu mogli da računaju na libera Predraga Jevtića, a šansu je dobio mladi Filip Trifunović.

Domaći su stekli prednost na početku meča koja je na tehničkom tajm autu iznosila 12:10. Sa tri vezana poena Aleksandra Gmitrovića Zvezda je preokrenula rezultat u svoju korist. Jedinstvo je uspelo ponovo da dođe do minimalne prednosti koju su u samoj završnici povećali na 23:20. Na servis Danila Pavlovića crveno-beli su nanizali tri poena i izjednačili rezultat. Ipak, naredna dva poena je osvojio Milutinov za domaće koji su poveli sa 25:23.

Drugi set je u potpunosti pripao domaćim odbojkašima. Crveno-beli su gubili sa 10:6, a potom i posle odličnih servisa Milutinova 15:8. Novu seriju Jedinstvo pravi zahvaljujući dobrim servisima Milića koji dovodi svoj tim u vođstvo od 20:9. Do kraja seta Zvezda je osvojila još tri poena – 25:12.

Na početku trećeg perioda igre naši odbojkaši su zaigrali mnogo bolje. Došli su do prednosti od 1:5, a na tehničkom tajm autu bilo je 7:12. Posle as servisa Nikole Jovanovića, domaći vezuju tri poena i smanjuju zaostatak na samo jedan poen 15:16. Odlični servisi kapitena Gmitrovića i vrlo dobra odbrana doneli su našem timu novu seriju od šest poena i vođstvo od 15:22. Na kraju Milutin Nejić osvaja zadnji poen u trećem setu i smanjuje vođsvo Jedinstva – 17:25.

Izabranici Dragana Kobiljskog na startu četvrtog seta nisu ličili na ekipu iz prethodnog. Ništa im nije polazilo za rukom, pa je Jedinstvo vrlo brzo stiglo do vođstva od 10:2. Domaći su održavali prednost koja je u završnici postala dvocifrena 19:9, a potom i 23:13. Na kraju su zasluženo slavili sa 25:16.

U redovima crveno-belih istakao se Aleksandar Gmitrović sa 17 poena, dok su po 10 osvojili Milutin Nejić i Nikola Jovanović.

U narednom 9. kolu BPŠ Superlige Srbije Crvena zvezda dočekuje Radnički iz Kragujevca.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:23, 25:12, 17:25, 25:16)

Stara Pazova – Hala sportova. Gledalaca: 150. Sudije: Goran Gradinski i Branislav Jovančić. Trajanje meča: 85 minuta.

JEDINSTVO: Milić 13, Pešut 11, Radišić 2, Majstorović (libero), Milutinov 15, Bojičić, Micić 24, Paravinja, Roljić 10. Nisu igrali: Mladenović, Radivojević, Škrbić. Trener: Željko Vukelić.

CRVENA ZVEZDA: Tadić, Stoković, Gmitrović 17, Mašulović 6, Petrović 4, Nejić 10, Jovanović 10, Dodić, N. Pavlović 1, Trifunović (libero), D. Pavlović 7. Nije igrao: Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.