Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezda ubedljiva u Subotici

Crvena zvezda je savladala Spartak u dvorani „Dudova šuma“ 93-69 (20-13, 28-20, 26-13, 19-23) u okviru 6.kola Prve ženske košarkaške lige Srbije i zadržala maksimalan učinak.

Trener Dragan Vuković nije mogao da računa na Mariju Prlju i Jelenu Ćirić, a priliku da bude u sastavu je dobila Katarina Dešić.

Sredinom prve četvrtine Crvena zvezda se serijom 10-0 odlepila i održavala dvocifrenu prednost praktično tokom celog toka ostatka susreta. Spartak je pokušao da se približi, ali ni u jednom trenutku nije uspevao da ugrozi prednost crveno-belih koja je samo rasla do maksimalnih plus 35 (49-84) u 35.minutu meča, nakon trojke Đurđine Đokić. Zvezda je početkom drugog poluvremena serijom 15-0 i odlučila pitanje pobednika u „Dudovoj šumi“.

Domaća ekipa je uspela da smanji razliku u poslednjih deset minuta najviše zahvaljujući seriji 8-0 u finišu utakmice.

Najefikasnija je bila Mina Đorđević sa 21 poenom, i jednim skokom dalekom od novog dabl-dabl ostvarenja. Aleksandra Katanić je postigla 12 poena uz čak 10 osvojenih lopti, od 30 ukupno Crvene zvezde na meču.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Radivoj Korać, koji takođe ima maksimalan učinak uz utakmicu manje.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 4 (12as 3ukl), Stjepanović 11 (3sk 5as), Bogićević 8 (3as 4ukl), A.Katanić 12 (4sk 5as 10ukl), Đokić 8 (2sk), Dešić 2, Naumčev 9 (3sk), Bojović 10 (3sk), M.Đorđević 21 (9sk 5ukl), Jovanović 8 (4sk 3as).