Crveno-beli lako kroz ”Dudovu šumu”

Izvor: zvanični sajt SD Crvena zvezda

Кošarkaši Crvene zvezde mts pobedom su započeli Mocart Superligu Srbije, pošto su u dvorani „Dudova šuma“ u Subotici, savladai domaći Spartak sa 89:54 (20:10, 24:13, 19:14, 26;17).

Pred 1000 gledalaca, najefikasniji kod crveno-belih bili su Milko Bjelica sa 21, i Marko Simonović sa 18 poena (šut za tri poena 8-6).

Branilac titule u domaćem šampionatu, opravdao je ulogu velikog favorita u ovom meču, a nakon vođstva 10-9, crveno-beli su pojačali ritam, i serijom poena Milka BJelice, stvorili prvu osetniju prednost u finišu prve četvrtine (20-10).

U nastavku, i do kraja prvog poluvremena, viđena je ista slika na terenu, a nakon dvojke Tompsona bilo je 24-13. Prednost je počela da raste kada se raspucao Marko Simonović, koji je „vezao“ nekoliko trojki (4 za samo tri minuta na parketu), a tačku na i u prvom poluvremenu stavio je Čarls Dženkins koji je ubacio daleku dvojku sa konačnih 44-23.

U drugom delu, trener Dejan Radonjić je podelio minutažu i ukazao šansu svim igračima, dok je Marko Simonović ponovo u dva napada „vezao“ dve trojke za 54-32, a prednost veću od 20 poena, nakon toga je održao i Tompson sa 4 vezana poena.

Do kraja utakmice, crveno-beli su održavali ritam, poslednju deonicu dobili su rezultatom 26-17 za konačnih 89:54 i startnu pobedu u Mozzart superligi Srbije.

Crveno-beli su kako je i bilo najavljeno, ovaj meč odigrali bez Stefana Jovića i Branka Lazića.