Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crveno-beli poraženi u prvom meču polufinala posle pet setova

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Superlige Srbije od Novog Pazara rezultatom 3:2, po setovima 25:21, 20:25, 24:26, 25:17, 16:14, posle 133 minuta igre.

Već na početku meča Novi Pazar je nametnuo svoj ritam igre i poveo ja sa 6:3, kada je Kobiljski zatražio prvi tajm aut. Zvezda je sustigla domaćina, ali je posle tehničkog tajm auta bilo 13:8 za Pazarce. Proradio je Zvezdin blok, pa je serijom od 1:5 naš tim smanjio na 15:14. Domaćin se ponovo “odlepio”, a crveno-beli su nakon as servisa kapitena Munćana i blokom Blagojevića smanjili zaostatak na 20:19. Međutim, Novi Pazar je uspeo ponovo da stekne opipljivu prednost i posle bloka Lopara dođe do vođstva – 25:21.

Početak drugog perioda igre pripao je crveno-belima, ali je domaćin brzo uzvratio i izjednačio. Na polovini seta Zvezda je vezala tri poena i blokom Milutina Nejića povela sa 10:13. Pazarci su opet poravnali rezultat, a blok našeg tima je doneo novu prednost crveno-belima. Napadače domaćih prvo je na mreži zaustavio Milutinović, a potom i Blagojević za ključnu prednost u drugom setu (17:20). Igrao se poen za poen, a u samoj završnici Zvezda je vezala tri poena. Izjednačenje ekipi Dragana Kobiljskog doneo je sjajnim servisom Aleksandar Blagojević – 20:25.

Treći set je doneo dosta uzbuđenja. Ekipe su većim delom seta bile izjednačene, da bi Novi Pazar prvo ozbiljnije vođstvo stekao kod rezultata 18:15. Zvezda je odgovorila serijom od 1:5, nakon čega su se ekipe smenjivale u vođstvu. Prvu set loptu Zvezdi je doneo Blagojević, ali je naša ekipa nije iskoristila. Ipak, dve vezane greške domaćih odbojkaša donele su preokret i vođstvo crveno-belih – 24:26.

Serijom od 8:0 na startu četvrtog seta Novi Pazar je poveo sa 10:3. Posle tehničkog tajm auta domaći su vezali još četiri poena i sebi obezbedili ubedljivo vođstvo pred završnicu (15:6). Do kraja seta crveno-beli su zahvaljujući odličnom bloku uspeli da smanje prednost Pazaraca koji su izjednačili na 2:2 – 25:17.

Domaćin je bolje počeo odlučujući peti set i na promeni strana imao vođstvo od 8:5. Crvena zvezda je postepeno uspevala da smanji zaostatak da bi Blagojević iz bloka doneo izjednačenje 10:10. Crveno-beli su uspeli i da povedu sa 11:12, ali su Pazarci uzvratili, preokrenuli i prvi došli do meč lopte. Prvu nisu iskoristili, ali drugu jesu za vođstvo u polufinalu – 16:14.

Novi Pazar vodi u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige sa 1:0 u pobedama. Drugi meč se ponovo igra u Novom Pazaru u sredu 29. marta od 18 časova.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 3:2 (25:21, 20:25, 24:26, 25:17, 16:14) – rezultat u seriji: 1:0
Novi Pazar – Dvorana: SSU Pendik. Gledalaca: 1500. Sudije: Mirko Janković i Tomislav Popović. Trajanje meča: 133 minuta.
NOVI PAZAR: Ristić 21, Lopar 8, Daca 8, Šormaz 2, Zuković (libero), Božović, Ham. Zatrić, Radosavljević 14, Hamzagić 24. Nisu igrali: Bekrić, Has. Zatrić, Simić. Trener: Saša Stefanović.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Samardžić 1, Petrović, Gmitrović, Mašulović 12, Milutinović 6, Nejić 11, Stojsavljević 10, Munćan 2, Blagojević 28, Veljović 4. Nije igrao: Škrbić. Trener: Dragan Kobiljski.