Pobeda za rekord i nove duele sa Podgoričanima

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost 82:66 (27:22,23:23,16:14,16:7) u dvorani “Aleksandar Nikolić” u poslednjem kolu regularnog dela ABA lige.
Ishod poslednjeg kola regularnog dela, u kome su crveno-beli oborili i rekord ABA lige sa skorom 25-1, doneo je košarkašima Crvene zvezde mts ekipu Budućnosti u polufinalu regionalnog takmičenja, a prva utakmica igra se u nedelju od 19 časova.
Zvezdu je do trijumfa predvodio raspoloženi Dženkins sa 21 poenom (4/5 za dva, 4/5 za tri, 1/1 sl. bacanja) i pet asistencija. Kuzmić je zabeležio 14 poena i osam uhvaćenih lopti, a poen manje imao je Mitrović,koji je uz 5 skokova imao čak i 7 asistencija!
U dvorani „Aleksandar Nikolić” pred oko 4000 gledalaca crveno-beli su nakon izjednačenog početka, preuzeli kontrolu tokom druge četvrtine, a na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 50-45.

U drugom delu, odbrana Crvene zvezde je svela napadački učinak rivala na samo 21 poen, i nakon nakon 63:57 u 28.minutu, kapiten Luka Mitrović je trojkom “pokrenuo” novi nalet crveno-belih koji su nastavili Kuzmić sa 6 vezanih poena na startu poslednje deonice, i Marko Gudurić trojkom, pa su crveno-beli nakon 78:61 rutinski priveli meč kraju, i zakazali nove duele sa ekipom Budućnosti u polufinalu koje se igra na dve dobijene utakmice.
KK Crvena zvezda mts:
Volters 4, Tompson 4, Dangubić 5, Mitrović 13 (7as, 5sk), Lazić 5, Dobrić, Simonović 2, Dženkins 21, Gudurić 9, Jović 5, Kuzmić 14+6 sk, Bjelica.
Košarkaši Crvene zvezde mts putuju u sredu u popodnevnim časovima u Milano, na utakmicu sa Armanijem.