Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Zvezda osvojila 2. mesto pred plej-of

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su trijumf u utakmici poslednjeg 18. kola ligaškog dela Superlige Srbije protiv MD Zrenjanina rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 24:26, 25:21, 25:19.

Crveno-bele su odlično “otvorile” meč. Povele su sa 5:2, pa 8:3, a bilo je i 10:4 za naš tim. Međutim, gošće su uhavtile priključak serijom od četiri poena, a nakon tehničkog tajm auta došle su i do izjednačenja (12:12). Nakon poena Katarine Čanak Zrenjaninke su nanizale sedam poena i stigle su do ubedljivog vođstva. Ipak, izabranice Mirjane Musulin se nisu predavale. Usledila je Zvezdina serija od šest poena, na servis Mile Đorđević, pa je naš tim izjednačio (19:19). Gošće su vodile 20:22 kada je Zvezda u samoj završnici preokrenula i došla do dve set lopte. Drugu je iskoristila Nikolina Lukić za vođstvo našeg tima – 25:23.

Zvezdine odbojkašice us brzo sustigle početno vođstvo Zrenjanina, nakon čega su ekipe do tehničkog tajm auta bile izjednačene (12:12). Gošće su slično kao u prethodnom periodu igre vezale pet poena, a crveno-bele su predvođene Katarinom Čanak uspele da se vrate rezultatski u drugi set. Markovićeva je vezala tri poena (2 asa) za prednost Zrenjaninki od 20:23. Zvezda je uzvratila i odličnim blokom Nikoline Lukić spasila set loptu za 24:24. Milenkovićeva je napravila servis grešku, a Koprivica je iskoristila novu set loptu za gošće koje su izjednačile – 24:26.

Slično kao i u prethodna dva perioda igre ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do rezultata 16:17 za gošće. Crveno-bele su tada na servis Milke Stijpić (2 asa) nanizale pet poena i stekle opipljivu prednost u završnici (21:17). Naše odbojkašice su uspele da sačuvaju prednost i blokom Nikoline Lukić dođu do novog vođstva – 25:21.

Na polovini četvrtog seta Zvezdine dame su stekle prednost od 15:11. Gošće su smanjile zaostatak na dva poena (19:17), ali je naš tim u samoj završnici vezao četiri poena za 24:18. Drugu meč loptu crveno-bele su iskoristile i ostvarile 13. pobedu u ligi – 25:19.

Nakon ove pobede Crvena zvezda je osvojila 2. mesto na tabeli Superlige sa 13 pobeda i 5 poraza uz 40 bodova. U četvrtfinalu plej-ofa crveno-bele će se sastati upravo sa MD Zrenjaninom. Četvrtfinalna serija se igra na dve pobede, a izabranice Mirjane Musulin će imati prednost domaćeg terena.

CRVENA ZVEZDA – MD ZRENJANIN 3:1 (25:23, 24:26, 25:21, 25:19)
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Zoran Radovanović i Đorđe Stevanović. Trajanje meča: 105 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 8, Sekulić 1, Čanak 6, Jakšić 3, Vukomanović (libero), Radmilović 2, Đorđević 1, Milenković 24, Stijepić 17, Lukić 14. Nisu igrale: Bukilić i Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.
MD ZRENJANIN: Koprivica 12, Pavlović 16, Iričanin 8, Marković 9, Nikolić 9, Papak, Popović (libero), Frajtović 4, Mičeta, Sarić, Đurđević 1. Nije igrala: Praštalo. Trener: Dejan Desnica.