Maestralna Zvezda srušila Armani

Autor: CZBG, Dario K.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i 4 pobedu u Evroligi, savladavši Emporio Armani rezultatom 83:70.

Pred 14.359 gledalaca Zvezda je na krilima Marka Simonovića i fantastične odbrane stigla do veoma važnog trijumfa u Evroligi. S obzirom da je u goste došla druga najefikasnija evroligaška ekipa, mnogi su strepili da Zvezdina odbrana neće biti toliko čvrsta i jaka da zaustavi goste iz Italije. Međutim, situacija na parketu je pokazala da je druga najbolja odbrambena ekipa ipak imala odlična rešenja za gostujuću ekipu.

Krenula je Zvezda dobro i povela 10:4 na samom početku susreta, ali gosti iz Italije su ipak uspeli prvu četvrtinu da završe vodstvom 14:19. Ali crveno-beli momci nisu se dali iznenaditi, pa su u drugu četvrtinu ušli još agresivnije u odbrani, dok je u napadu briljirao Simonović. Sve je to rezultiralo odličnom drugom četvrtinom koju Zvezda dobija sa 10 poena razlike (23:13) i odlazi na poluvreme sa 5 poena prednosti (37:32).

Drugo poluvreme je pokazalo da je četa Dejana Radonjića tačno znala šta treba da radi. Kolektivno dobrom odbranom, uneli su veliku nervozu u redove gostiju koji su dodatno bili frustrirani činjenicom da je zakazao njihov napadački arsenal, koji ih je krasio u dosadašnjim evroligaškim utakmicama. Počeli su gosti da srljaju iz greške u grešku, a Zvezda sve to koristi i smirenom igrom u napadu dolazi do nedostižne prednost.

Ono što navijače Crvene zvezde zaista može da raduje jeste fantastična odbrana, ali i odlične napadačke role Simonovića sa 23 poena (5 trojki, 6 skokova), kao i Nejta Voltersa koji je postigao 14 poena (2/2 za 3, 4/6 za 2, 6 asistencija). Zanimljivo je da su se u strelce upisali svi igrači Zvezde koji su večeras bili na parketu. Kod gostiju jedini dvocifren bio je Đentile sa 14 poena.

Crvena zvezda – Emporio Armani 83:70 (14:19, 23:13, 17:14, 29:24)

Crvena zvezda: Volters 14 (2/2, za 3, 4/6 za 2, 6 as), Dangubić 7  (1/1 za 3, 2/3 za 2), Mitrović 2, Lazić 4, Simanić, Dobrić, Simonović 23 (5/9 za 3, 2/4 za 2, 6 sk), Dženkins 6, Gudurić 5, Jović 8 (2/4 za 3, 4 as), Kuzmić 6 (3/5 za 2, 7 sk), Bjelica 8 (3/4 za 2, 7 sk)

Armani: Mklejn 3, Đentile 14, Hikman 4, Kalnietis 9, Raduljica 8, Dragić 9, Mačvan 4, Paskolo, Ćinićiarini, Sanders 4, Abas 8, Simon 7

Fotke sa ove utakmice možete pogledati OVDE.