Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Uspešan start prvenstva, ubedljivo protiv Rudara

Izvor: Zvanični sajt RK Crvena zvezda

Crvena zvezda je uspešno započela novu rukometnu sezonu. U Šumicama, ekipa Nenada Peruničića je bila ubedljiva protiv Rudara iz Kostolca 33:26. Najefikasniji je bio Milan Ćorović sa 7 golova.

Crveno-beli su dobro otvorili meč i brzo napravili početnu razliku, pa su u 10.minutu vodili 6:2. Do kraja poluvremena, Rudar se postepeno približavao, da bi na poluvreme otišao sa dva gola minusa, 15:13.

U drugom poluvremenu, gosti su uspeli da dođu do rezultatskog povratka, u 39.minutu je bilo 19:18 za Zvezdu, ali su tada došli do izražaja kvalitet i fizička sprema, pa su izabranici Nenada Peruničića „upalili motore“ i serijom 7:0 u narednih 10 minuta rešili utakmicu u svoju korist.

Do kraja meča, Zvezda je održavala plus sedam i došla do prve, ubedljive pobede.

Najefikasniji među Zvezdinim rukometašima je bio najiskusniji, Milan Ćorović sa 7 golova. Viktor Matičić je postigao 6, Mladen Šotić 4. U Rudaru, Dimitrijević je postigao 7 golova.

U narednom kolu Zvezda gostuje u Velikoj Plani, ekipi Morave, koja je na otvaranju sezone poražena u Pančevu, od Dinama (25:31).

Crvena zvezda – Rudar 32:26 (15:13)

Beograd. Dvorana: Šumice. Gledalaca: 300. Sudije: Savić i Radulović (Beograd).Sedmerci: Crvena zvezda 5 (5), Rudar 5 (3). Isključenja: Crvena zvezda 8, Rudar 4.

CRVENA ZVEZDA: Šotić 4, Pavlović 2, Mošić 1, Ćorović 7, Prodanović 2 (1), Andrejević 2, Gačević 1, Ljubenović, Šćepanović 2, Zlatanović, Milutinović, Matičić 6 (4), D.Babić 2, Kljajić 1, Leovac, A.Babić 2. Trener: Nenad Peruničić.

RUDAR: Stajković, Dragović 2, Avramović 2, Tica 1, Bečejac 1, Kopanja, Urankar, Bogdanović, Jelovac, Šukić 2, Dimitrijević 7, Milošević 4, Nedeljkov 2, Nedeljković 5, Božić, Merdović. Trener: Dragan Ajdačić.