Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Novi poraz crveno-belih

Izvor: Zvanični sajt SD Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su novi poraz u domaćem šampionatu. Crveno-bele su izgubile na gostujućem terenu u 12. kolu Viner Štetiše Super lige od MD Zrenjanina rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:23, 20:25, 25:16

Zrenjaninke su odigrale vrlo dobar meč, ujedno su iskoristile sve kadrovske probleme našeg tima i stigle su do pobede koja im omogućava znatno veće ambicije u nastavku sezone.

Prva dva seta bila su prilično neizvesna, iako su Zrenjaninke gotovo konstantno imale prednost. Zvezda je oba puta pretila u finišu, ali nije uspela da preokrene.

Crveno-bele, koje od ovoga kola kao šef stručnog štaba predvodi Mirjana Musulin, ipak su zaigrale bolje u trećem periodu. Iako je MD Zrenjanin vodio sa 16:13 usledio je preokret, pa su naše odbojkašice ostale u igri – 25:20.

Ipak, u četvrtom setu Zrenjaninke su vratile igru sa starta meča, pa su lako došle do petog trijumfa u sezoni – 25:16.

Ovo je šesti poraz u sezoni za Crvenu zvezdu i uz šest pobeda nalazi se na 5. mestu na tabeli sa 19 bodova. U narednom kolu crveno-bele dočekuju pančevački Dinamo.

MD Zrenjanin – Crvena zvezda 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:16)
Кristalna dvorana u Zrenjaninu. Gledalaca: 350. Sudije: Anđelko Popović i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 98 minuta.
MD ZRENJANIN: Radanović 8, Кoprivica 11, Sekulić 13, Marković 4, Popović (libero), Stojković 16, Pilipović 16, Mičeta, Martinović, Кnežević 5, Šujica. Trener: Dejan Desnica.
CRVENA ZVEZDA: Čitaković-Đurišić 14, Čanak 5, Marinković 14, Rosić (libero), Brđović 2, Bukilić, Radmilović, Jakšić 2, Milunović 10, Zlatić (libero), Ašonja 8, Lekić. Trener: Mirjana Musulin.