Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Vaterpolisti savladali Vojvodinu (foto galerija)

Autor: CZBG, vaterpolovesti.com

Crvena zvezda je u neizvesnom meču na Banjici pobedila Vojvodinu rezultatom 8:7 i tako došla do druge pobede na početku Regionalne lige. Novosađani su bili bolji rival tokom prvog poluvremena, ali su igrači Riste Maljkovića u nastavku preokrenuli. Na drugoj strani, izabranici Marka Orlovića popravili su utisak, pošto su pre samo dva dana pretrpeli težak poraz od Partizana, u utakmici u kojoj su postigli samo jedan pogodak i to u poslednjem minutu. Crvena zvezda i Partizana sada imaju po dve pobede, dok Radnički i Vojvodina imaju po dva poraza.

Novosađani su u prvih osam minuta dva puta imali po gol prednosti (1:0 i 2:1), ali je sa dva pogotka Aleksandra Andrejevića u poslednjem minutu Zvezda preokrenula i povela prvi put na meču. Međutim, iako je Andrejević tri sekunde pre kraja dao gol za 3:2, Vojvodina je već dve sekunde kasnije, posle tajm-auta, uspela da izjednači preko Marka Trkulje.

Početkom druge deonice Vojvodina je imala nekoliko prilika da dođe do novog vođstva, ali je na visini zadatka bio golman domaćih Aleksandro Kralj. Ipak, nešto kasnije su gosti uspeli da povedu sa 4:3 golom Ivana Gvozdanovića, da bi Trkulja minut pre kraja prvog poluvremena doneo svojoj ekipi prvi put na meču dva gola prednosti. Da Zvezda ne ode sa dva gola minusa na odmor pobrinuo se mladi Nemanja Bakić 35 sekundi pre kraja druge deonice.

Crvena zvezda – Vojvodina 8:7 (3:3, 1:2, 2:1, 2:1)

Bazen Banjica. Gledalaca 400. Sudije: Golijanin i Stefanović. Igrač više: Crvena zvezda 13 (6), Vojvodina 3 (1). Peterci: Vojvodina 1 (0).

CRVENA ZVEZDA: Kralj (12 odbrana), Jović, Janković 1, Repanović, Bakić 2, Radulović 1, Jovanović, Andrejević 2, Japundžić, Eškert 2, Tankosić, Dimitrijević, Todorovski, Kolašinac. Trener: Maljković.

VOJVODINA: Vitorović (8 odbrana), Marić 1, Šiman, Tubić, Jevrić, Prekogačić, Gvozdanović 2, Ćatović, Trkulja 2, Šulc, Rogač 1, Marčeta, Filipović, Petković. Trener: Orlović.

Regionalna liga, 2. kolo

Par­ti­zan Raj­faj­zen – Radnički 11:7 (2:1, 4:3, 2:1, 3:2)
Crvena zvezda – Vojvodina 8:7 (3:3, 1:2, 2:1, 2:1)
Jadran Carine – Mornar BS 7:5 (2:0, 0:1, 4:2, 1:2)
Jug CO – POŠK 23:3  (5:2, 8:0, 5:1, 5:0)                                                                                         HAVK Mladost  – Primorje EB 5:10 (0:3, 2:2, 2:3, 1:2)