Rukomet Rukomet/Vesti

Poraz rukometaša u Večitom derbiju

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su u 14.kolu SRLS od Partizana 36:30 (16:14), u Večitom derbiju na Banjici. Najefikasniji je bio Viktor Matičić sa 10 golova.

U lepoj atmosferi u dvorani SC „Voždovac“, pred oko 1.500 gledalaca, mahom pristalica domaćih, jer navijači Crvene zvezde iz njima poznatog razloga, čak i kada mogu, ne dolaze na utakmice rukometaša, odbojkaša, vaterpolista, čak ne i na utakmice košarkaša. Crvena zvezda je odlično otvorila meč, napravila prednost prvo 4:2, zatim i 8:4, ali onda je usledio neshvatljiv pad u igri, što je domaćin uz podršku sa tribina uspeo da iskoristi i preokrene utakmicu u svoju korist. Crvena zvezda je imala prednost od 13:7, i u tom periodu nije postigla gol punih 6 minuta, da bi domaći napravili seriju 9:1 i na poluvreme otišli sa prednošću od 16:14, golom Sretenovića u poslednjoj sekundi.

U drugom poluvremenu, Partizan je brzo napravio +4, što je održavao do samog kraja. Zvezda je uspevala da stigne do minusa od dva gola, najviše zahvaljujući upornosti i znanju Ivanovića i Matičića, ali je pet minuta pre kraja meča Partizan napravio presudnih +5, a zatim i i završio utakmicu sa šest golova prednosti. Partizan je napravio seriju 3:0 i na isteku 56.minuta i rešio pitanje pobednika. Odbrana crveno-belih nije bila na nivou, a golove su u pojedinim trenucima primali prelako.

Crvena zvezda je sama sebi zakomplikovala put do mesta koje vodi u plej-of. Partizan je slavio sa višom razlikom nego što je izgubio u Šumicama (28:24), i sada ima dva boda više od Crvene zvezde. Železničar ima bod više i utakmicu manje, dočekuje Metaloplastiku. Upravo, Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Železničar, a zatim putuje u Šabac.

Viktor Matičić je postigao 10 golova, nepogrešiv sa sedam metara 8/8. Ivanović je postigao 5 golova, iznudio 5 sedmeraca, zabeležio i asistencije, i svojom energijom, upornošću i iskustvom održavao tim u igri. Brajović je postigao 6 golova, uz učinak 6/12.

Partizan – Crvena zvezda 36:30 (16:14)

Beograd. Dvorana: SC Voždovac. Gledalaca: 1.500. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Partizan 5 (4), Crvena zvezda 8 (8). Isključenja: Partizan 12, Crvena zvezda 14 minuta.

Partizan: Ilić V. 5, Jovanović 1, Sretenović 8, Radovanović, Pižurica 1, Ilić M., Radojković 6, Živković 3, Kukić 3, Maksić, Pavlović, Radović, Popović, Mršulja 9, Ćućuz. Trener: Nenad Maksić.

Crvena zvezda: Popović, Dragutinović 2, Vujović, Milošević 1, Gačević 1, Antelj, Todorović 1, Cupara (10 odbrana, 1 sedmerac), Šotić 5, Nešovanović 3, Matičić 10 (8), Dimitrić 1, Babić, Ivanović 5, Brajović 6. Trener: Nenad Peruničić.