Ватерполо Ватерполо/Извештаји

Vaterpolisti ubedljivi protiv Vojvodine

Autor: CZBG

Vaterpolisti Zvezde ostavrili su na kraju vrlo ubedljivu pobedu protiv Vojvodine rezultato 17:7 (3:2, 2:2, 4:1, 8:2), iako sam tok utakmice pogotovo u prvom poluvremenu i na početku drugog nije nagoveštavao takav ishod. U dosta izjednačenom prvom poluvremenu Zvezda je održavala +2 2, sve do početka 2/4 kada je Nikola Tomašević zaradio isključenje bez prava zamene, a vaterpolisti Vojvodine 4 minuta nisu uspevali da iskoriste igrača više. Poslednji trzaj gosti prave početkom 3/4 kada je Vasić postigao pogodak za izjednačenje 5:5, no od tog momenta Zvezdaši kreću sa mnogo boljom igrom  i serijom 4:0 dolaze do vođstva od 9:5. Istim tempom nastavljaju i u poslednjoj četvrtini, a ubedljivo vođstvo trener Savić iskoristio je da ukaže šansu na golu i šesnaestogodišnjem Stefanu Todorovskom. U idućem kolu koje je na programu 31.01. naša ekipa gostuje u Kotoru, kod ekipe Primorca

Bazen ”11. april”. Gledalaca: 300. Igrač više: C.Zvezda 8 (5), Vojvodina 3(2). Peterci: Zvezda 1(1), Vojvodina 2(2).

C.Zvezda: Draksimović (5 odbrana), S.Rašović 2, Drašović 2, Tankosić 1, Tomašević, Eškert 1, Bijelić 1, V.Rašović 2, Ranđelović 2, Njegovan 3, Rackov 1, Obradović 2, Todorovski (1 odbrana), Jović.

Vojvodina: Filipović (6 odbrana), Petrovski, Lekić 1, Rogač 1, Mitrović, Vasić 2, Gvozdanović, Ćatović, Trkulja, Marić, Matković 3, Jovanović, Vitorović, Šiman.