Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezda slomila Medveščak u poslednjoj trećini

Hokejaši Crvene zvezde započeli su IHL sezonu pobedom u Zagrebu. Izabranici Igora Kosovića su večeras kao gosti savladali ekipu Medveščaka rezultatom 5:2 (1:0, 1:1, 3:1).

Zvezda je u večerašnjem susretu bila bolji takmac, ali rezultat je bio neizvestan sve do poslednje trećina. Crveno-beli su prvi period dobili sa 1:0 golom Igora Mitrovića (Uglješa Novaković – Andrija Racić). Medveščak je uspeo da izjednači u drugom periodu igre preko Alekse Dimitrijevića, ali su naši oklopnici na drugi odmor otišli sa prednošću od 2:1 golom Lazara Leštarića (Matija Dinić – Pavle Podunavac).
U trećem periodu domaćini su ponovo došli do izjednačenja (2:2), a strelac je bio Luka Mikulić. Taj gol kao da je prodrmao naše hokejaše koji su se “probudili” i do kraja meča postigli tri pogotka. Prvo je gol za 3:2 postigao Uglješa Novaković (Marko Dragović), da bi na 4:2 povisio Lazar Leštarić svojim drugim pogotkom. Za kraj, svoj drugi pogodak je postigao je i Uglješa Novaković (Pavle Podunavac – Marko Dragović) za konačnih 5:2.

MEDVEŠČAK ADMIRAL – CRVENA ZVEZDA 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Zagreb – Dvorana: Velesajam. Gledalaca: 152. Sudije: Polašek, Grozaj, Šegavić. Kazne: Medveščak 6 minuta, Crvena zvezda 8 minuta.

MEDVEŠČAK: Krasić, Ružić, Brenčun, Burazin, Dimitrijević 1, Filipović, Hanžek, Hrvoj, Kaminski, Kašparek, Kurjaković, Mikulić 1 (1as), Paulović, Pleško, Rakar, Senzel, Šimunović, Zanoški, Završki, Žižanović. Trener: Veljko Žibert.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Dinić (1as), Dragović (2as), Gvozdenović, Kravljanac, Leštarić 2, Mitrović 1, K.Mladenović, M.Mladenović, Nikolić, U.Novaković 2 (1as), Podunavac (2as), Racić (1as), Šaljić, Španjević, Vidović, Cvik, Đinđić. Trener: Igor Kosović