Vaterpolo Vaterpolo/Izveštaji SDCZ

Zvezda deklasirala Partizan na startu domaćeg šampionata

Vaterpolistkinje Crvene zvezde ostvarile su veoma ubedljivu pobedu na startu domaćeg šampionata, pošto su u prvom kolu kvalifikacionog turniar pobedile Partizan rezultatom 30:6.

Pitanje pobednika nije se postavljalo i sve je rešeno već u prvih osam minuta, kada su domaće igračice vodile sa 10:2.

Crveno-bele su i u nastavku diktirale ritam utakmice, konstantno su tresle mrežu Pratizana i tako su došle do ubedljivog trijumfa.

Jovana Radonjić je briljirala sa osam golova, dok je Milica Zelić dodala četiri, a Tijana Lukić tri gola.

Zvezda se u drugom meču u okviru kvalifikacionog turnira sastaje sa ekipom Taša 2000 1. oktobra od 10:45.

Crvena zvezda – Partizan 30:6 (10:2, 4:1, 7:2, 9:1)
Zvezda je igrala u sastavu: Lazić, Lazović 2, Mojseva 2, Marinković, I. Lujić, Lukić 3, Jaščenko 1, Radonjić 8, Diaz Mesa 2, Ilić 1, Damjanović 2, Zelić 4, Radojčić, Milenković 1.

Partizan je igrao u sastavu: Mijailović 1, Trmčić 2, Kristi, Đukić, Tošić, Milićević 1, Rebić, K. Stevanović, Branković, Nastić, M. Stevanović.

Izvor: SDCZ, zvanični sajt