Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Звезду није пореметила пауза, победничка серија прошла и кроз Шабац

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су шабачку дугу у оквиру 17.кола ЖКЛС, у сали Шабачке Гимназије, 100-65 (34-20, 20-13, 19-20, 27-12).

И након репрезентативне паузе Црвена звезда је наставила у свом ритму и задржала прву позицију испред Краљева.

У Шапцу су црвено-беле већ у првој четвртини, веома ефикасној, практично обезбедиле тријумф. Са две серије, 5-0 и 9-0, Звезда је отворила утакмицу, Дуга је парирала до половине првог периода игре. На старту је на серију 5-0 одговорила истом мером, а затим је преко Хелене Ковачевић, која је на позајмици из Црвене звезде у Дуги, дошла до 12-16. Уследила је серија тројки, Тијана Јелић за Дугу, Невена Наумчев и Александра Катанић за Звезду, тројка Катанићеве је покренула серију 8-0 за прву двоцифрену разлику на мечу, која је до краја четвртине износила 20-34.

У другој четвртини Нађа Недељков је имала главну реч. Ушла је веома расположена у меч, убацила 9 од 19 поена, а Тијана Јелић поставила 33-53 за полувреме. Трећи квартал није донео промене, Дуња Зечевић је имала запажену полу са 8 поена, шест у низу, Бојана Шкундрић је са две везане тројке допринела резултату 53-73 пре последњих десет минута.

Звезда је наставила серију између две четвртине до 14-0, а последњих десет минута меча припали су Снежи Богићевић, чија је рафална паљба донела високу победу. Снежа је убацила 9 од својих 20 поена у последњој четвртини, а утакмицу је привела крају Нађа Недељков са осам везаних поена за коначних 65-100.

Снежа Богићевић 20 поена, Нађа Недељков 19, дабл-дабл Александре Катанић – 13 поена, уз 10 асистенција, двоцифрени учинак су имале и Милица Бојовић и Челси Хал са 12 и Дуња Зечевић са 11 поена.

За викенд у “Баскет Сити” стиже Врбас.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 5 (5ск 4ас 1укл)Хал 12 (6ск 1укл), Чорто 4 (1ск 2ас 2укл), Богићевић 20 (3ск 1ас), Зечевић 11 (1ск 1укл), Катанић 13 (2ск 10ас 4укл), Недељков 19 (1ск 1ас 2укл), Јевтовић 4 (8ск 5ас 2укл), Бојовић 12 (5ск 1ас 2укл), Јаковина. Тренер: Драган Вуковић

Извор: СДЦЗ, званични сајт