Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Zvezdu nije poremetila pauza, pobednička serija prošla i kroz Šabac

Košarkašice Crvene zvezde mts savladale su šabačku dugu u okviru 17.kola ŽKLS, u sali Šabačke Gimnazije, 100-65 (34-20, 20-13, 19-20, 27-12).

I nakon reprezentativne pauze Crvena zvezda je nastavila u svom ritmu i zadržala prvu poziciju ispred Kraljeva.

U Šapcu su crveno-bele već u prvoj četvrtini, veoma efikasnoj, praktično obezbedile trijumf. Sa dve serije, 5-0 i 9-0, Zvezda je otvorila utakmicu, Duga je parirala do polovine prvog perioda igre. Na startu je na seriju 5-0 odgovorila istom merom, a zatim je preko Helene Kovačević, koja je na pozajmici iz Crvene zvezde u Dugi, došla do 12-16. Usledila je serija trojki, Tijana Jelić za Dugu, Nevena Naumčev i Aleksandra Katanić za Zvezdu, trojka Katanićeve je pokrenula seriju 8-0 za prvu dvocifrenu razliku na meču, koja je do kraja četvrtine iznosila 20-34.

U drugoj četvrtini Nađa Nedeljkov je imala glavnu reč. Ušla je veoma raspoložena u meč, ubacila 9 od 19 poena, a Tijana Jelić postavila 33-53 za poluvreme. Treći kvartal nije doneo promene, Dunja Zečević je imala zapaženu polu sa 8 poena, šest u nizu, Bojana Škundrić je sa dve vezane trojke doprinela rezultatu 53-73 pre poslednjih deset minuta.

Zvezda je nastavila seriju između dve četvrtine do 14-0, a poslednjih deset minuta meča pripali su Sneži Bogićević, čija je rafalna paljba donela visoku pobedu. Sneža je ubacila 9 od svojih 20 poena u poslednjoj četvrtini, a utakmicu je privela kraju Nađa Nedeljkov sa osam vezanih poena za konačnih 65-100.

Sneža Bogićević 20 poena, Nađa Nedeljkov 19, dabl-dabl Aleksandre Katanić – 13 poena, uz 10 asistencija, dvocifreni učinak su imale i Milica Bojović i Čelsi Hal sa 12 i Dunja Zečević sa 11 poena.

Za vikend u “Basket Siti” stiže Vrbas.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 5 (5sk 4as 1ukl)Hal 12 (6sk 1ukl), Čorto 4 (1sk 2as 2ukl), Bogićević 20 (3sk 1as), Zečević 11 (1sk 1ukl), Katanić 13 (2sk 10as 4ukl), Nedeljkov 19 (1sk 1as 2ukl), Jevtović 4 (8sk 5as 2ukl), Bojović 12 (5sk 1as 2ukl), Jakovina. Trener: Dragan Vuković

Izvor: SDCZ, zvanični sajt