Хокеј Хокеј/Извештаји

Звездин први пораз у неизвесном мечу

Солидно попуњена Ледена хала Пионир била је данас поприште новог ИХЛ меча. Екипа Црвене звезде дочекала је госте из Сиска са жељом да настави победнички низ. Ипак, до тога није дошло јер су жилави гости уз доста среће однели победу и тако нанели први пораз чети Николе Бере.

СКХЛ Црвена звезда – КХЛ Сисак 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Првих 20 минута донело нам је доста узбуђења. Црвена звезда је у односу на неке претходне мечеве доста боље играла у овом периоду, али је резултат на крају ипак био негативан по црвено-беле. Наиме, већ у 2. минуту Томисла Личина је довео госте у вођство од 0:1. Ипак, Звездини оклопници су већ у 7. минуту преко Лазара Лештарића (асистенција ДраговићСабадош) изједначили на 1:1. И када се очекивало да црвено-бели преокрену у потпуности резултат, у тренуцима када је однос на леду био 5 на 4 за Звезду, севнула је контра гостију и Лука Јарчов доноси предност Сиску од 1:2.

Звезда је у други период ушла са намером да што пре дође до изједначења. Нападали су пулени Николе Бере на гол Сиска, али су гости имали две изузетно опасне контре које ипак нису успели да искористе. И онда опет у тренутку када су имали играча више и када се очекивало да црвено-бели сместе пак у мрежу гостију, севнула је контра и Лука Јарчов доноси вођство гостима од 1:3. Опседали су цевено-бели оклопници гол гостију, али плочица једноставно није хтела у гол. Ипак, упорност се исплатила у 38. минуту када је Угљеша Новаковић (асистенција Јовановић) смањио на 2:3

У последњем периоду Звезда је урагански нападала на гол гостију и то се исплатило у 45. минуту када је капитен Роберт Сабадош, на асистенцију Лештарића, погодио за 3:3. У 52. минуту било је 4:3 за црвено-беле, али судије након консултација поништавају чист погодак и досуђују искључење Душану Јанковићу, па тако на семафору остаје резултат 3:3. И уместо да пак за крај буде у мрежи гостију, екипа Сиска из једне гужве пред Звездиним голом успева да угура пак у мрежу на четири минуте до краја за 3:4. Стрелац је био Добрић. До краја црвено-бели нису успели да ураде ништа, па је тако гостујућа екипа отишла кући са целим пленом.

Црвена звезда: Бодиш, Ранковић, Драговић (1), Јанковић, Јеремић, Јовановић (1), Крављанац, Лештарић 1 (1), Марковић, Милошевић, Младеновић, Новаковић 1, Подунавац, Сабадош 1 (1), Шпањевић, Стојановић, Вдовић, Цвик

Сисак: Андерсон, Орешковић, Баждар, Чанић (1), Дејановић, Добрић 1 (2), Домитровић, Хикман, Јарчов 2, Комљеновић, Краљ, Крикшић, Личина 1, Пузић, Рожанковић, Салитај (1), Станчић, Вилк