Vaterpolo Vaterpolo/Izveštaji

Poraz vaterpolista u prvom derbiju

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su u 6.kolu Superlige, u prvom „večitom derbiju“ sezone posle velikog preokreta 10:11 (3:3, 3:0, 2:5, 2:3).

Imali su crveno-beli +3 na poluvremenu (6:3), nekoliko napada da pri rezultatu 8:6 osiguraju prednost, ali je utakmica otišla u drugom pravcu. Već u trećoj četvrtini Zvezda je ostala bez Gavrila Subotića zbog tri isključenja.

Gosti su poveli golovima Stefana Gaka 0:2, ali je usledila serija Crvene zvezde 6:1, uz tri gola Basare za 6:3 posle dve četvrtine. Nastavak je pripao crno-belima, koji su u trećoj četvrtini pet puta savladali Mišovića i imali 8:8 pred poslednji kvartal, golovima Radojevića i Baraća u finišu.

Velike prilike nisu iskoristili Milojević i Tankosić, videli smo igru gol za gol, Gardašević i Basara su pogađali za izjednačenje posle golova Bouvena i Vica, a Stefan Mitrović iz peterca 42 sekunde pre kraja je doneo pobedu svom timu, prvu posle tri i po godine i devet vezanoh utakmica, u kojima je Crvena zvezda slavila sedam puta. Tankosić je u poslednjem napadu, u situaciji sa igračem više, šutirao preko gola.

Ivan Basara je postigao 5 golova, po jednom su strelci bili Bogdan Đurđić, Marko Radović, Dušan Marković, Dušan Trtović i Filip Gardašević.

Zvezdu već u sredu očekuje duel protiv OŠC u 2.kolu Lige šampiona, a zatim i put u Valjevo u 7.kolu Superlige.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 10:11 (3:3, 3:0, 2:5, 2:3)

Beograd, bazen: „25.maj/MGM“. Gledalaca: 300. Sudije: Raković i Virijević. Isključenja: Crvena zvezda 5, Partizan 14. Peterci: Partizan 3 (2).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Đurđić 1, Marković 1, Subotić, Milojević, Trtović 1, Basara 5, Rađen, Vukićević, Gardašević 1, Radović 1, Ivanović, Smiljević. Trener: Aleksandar Filipović

PARTIZAN: Rističević, Jakšić, Barać 1, Vićković, Aleksić, Velkić 1, Boven 2, Nešić, Vico 1, Radojević 2, Gak 2, Mitrović 2, Bulajić, Kojić. Trener: Miloš Korolija