Фудбал Фудбал/Вести Фудбал/Извештаји и анализе

Женски фудбал: црвено-беле наставиле победнички низ

Тим ЖФК Црвена звезда за сезону 2021/2022
Звездине фудбалерке пред утакмицу

Пету победу у низу у Суперлиги Србије славиле су фудбалерке Црвене звезде. Оне су у 6. колу савладале Слогу из Земуна резултатом 2:0.

Црвено-беле су до вођства дошле у 56. минуту, а стрелац је била Анђела Поповић која је три минута пре тога заменила Николину Миловић. Наша екипа је одолевала гошћама и настављала са нападима, да би у 4. минуту надокнаде времена Поповићева још једном затресла мрежу Слоге и на тај начин заокружила још један тријумф Црвене звезде – 2:0.

Овом победом Звездине даме су избиле на 2. место на табели, а наредног викенда у 7. колу гостују новом члану Суперлиге, екипи Звезда Б 2018.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛОГА ЗЕМУН 2:0 (0:0)

Београд – Стадион: Рајко Митић – југ вештачка трава. Судија: Марина Живковић. Стрелци: Анђела Поповић у 56. и 90+4. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Благојевић, Тришић, Баточанин (Слога).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Петровић, Н.Чавић, Шћепановић, Ђорђевић, Жарковић, Мајсторовић, Миловић (од 53. минута Поповић), А.Савановић (од 90+3. минута Миладиновић), Тенков (од 90+3. минута Јестровић), Сремчевић (од 90+2. минута Аранђеловић), М.Чавић.

СЛОГА ЗЕМУН: Гардијан, Милановић, Благојевић (од 46. минута Дабић), Милић, Живковић, Тришић (од 88. минута Васовић), Трнавац (од 71. минута Баточанин), Варда, Матејић, Смиљковић, Вуковић.

Извор: СДЦЗ, званичан сајт