Fudbal Fudbal/Vesti Fudbal/Izveštaji i analize

Ženski fudbal: crveno-bele nastavile pobednički niz

Tim ŽFK Crvena zvezda za sezonu 2021/2022
Zvezdine fudbalerke pred utakmicu

Petu pobedu u nizu u Superligi Srbije slavile su fudbalerke Crvene zvezde. One su u 6. kolu savladale Slogu iz Zemuna rezultatom 2:0.

Crveno-bele su do vođstva došle u 56. minutu, a strelac je bila Anđela Popović koja je tri minuta pre toga zamenila Nikolinu Milović. Naša ekipa je odolevala gošćama i nastavljala sa napadima, da bi u 4. minutu nadoknade vremena Popovićeva još jednom zatresla mrežu Sloge i na taj način zaokružila još jedan trijumf Crvene zvezde – 2:0.

Ovom pobedom Zvezdine dame su izbile na 2. mesto na tabeli, a narednog vikenda u 7. kolu gostuju novom članu Superlige, ekipi Zvezda B 2018.

CRVENA ZVEZDA – SLOGA ZEMUN 2:0 (0:0)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić – jug veštačka trava. Sudija: Marina Živković. Strelci: Anđela Popović u 56. i 90+4. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Blagojević, Trišić, Batočanin (Sloga).

CRVENA ZVEZDA: Petrović, N.Čavić, Šćepanović, Đorđević, Žarković, Majstorović, Milović (od 53. minuta Popović), A.Savanović (od 90+3. minuta Miladinović), Tenkov (od 90+3. minuta Jestrović), Sremčević (od 90+2. minuta Aranđelović), M.Čavić.

SLOGA ZEMUN: Gardijan, Milanović, Blagojević (od 46. minuta Dabić), Milić, Živković, Trišić (od 88. minuta Vasović), Trnavac (od 71. minuta Batočanin), Varda, Matejić, Smiljković, Vuković.

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt