Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkašice SDCZ

Pobeda odbojkašica Zvezde u gradskom derbiju

Odbojkašice Crvene zvezde su u utakmici XI kola Superlige Srbije slavile protiv ekipe Partizan Soker rezultatom 3:1 (25:9, 25:22, 16:25, 25:10).

Prva postava Crvene zvezde u sastavu Mila Đorđević-Tara Taubner, Tasić Milica-Milunović Milica, Sara Vučićević-Isidora Rodić i libero Katarina Vukomanović je furiozno dobila prvi set sa neverovatnih 25:9. Jednostavno sve je polazilo za rukom našim devojkama u igri u kojoj je bilo mnogo dobrih odbrana.

U drugom setu takođe dominacija crveno belih devojaka do same završnice kada su dozvolile protivnicama da se približe na 24:22, posle čega je Vladisavljev zatražio tajm aut, a Milica Tasić zaključila set.

U trećem setu se ponovila boljka iz prethodnih susreta. Od samog starta je gostujuća ekipa povela sa 4:1. Naše devojke su zbog sopstvenih greškaka došle u situaciju da tokom celog seta jure rezultat. Pokušavao je Vladisavljev uvođenjem Ašonje, Simićeve i Sajićeve ali su gošće ipak slavile u ovom setu.

U četvrtom setu su se zvezdine odbojkašice prenule i ponovile lepršavu igru iz prvog seta. Bilo je sjajnih odbrana, as servisa, odlično podignutih lopti i neodbranjivih smečeva. Vladisavljev je tako pružio priliku i Neveni Sajić i Tijani Cvetković koje su potpuno opravdale poverenje.

Najviše poena za Crvenu zvezdu je osvojila Tara Taubner, dok je najefikasnija u ekipi Partizan Soccer bila Tanja Sredić sa 12 poena.

U utakmici XII kola Superlige Crvena zvezda će dočekati ekipu Klek-Zrenjanin u terminu 15/17.01.2021.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN SOKER 3:1 (25:9, 25:22, 16:25, 25:10)

Beograd, dvorana: „USC Voždovac“. Sudije: Stanislava Simić i Vladimir Cvetković.

CRVENA ZVEZDA: Taubner T. 14, Cvetković T. 2, Rodić I. 9, Vukomanović K., (libero), Sajić N., Milunović M. 13, Đorđević M. 9, Ašonja A. 1, Tasić M. 15, Vučićević S. 7, Simić J. Nisu igrale: Jovanović J., Stanković K. (libero) i Vrcelj T. Trener: Aleksandar Vladisavljev

PARTIZAN SOKER: Božović A. (libero), Drobnjak A. 4, Stanimirović J. 5, Šejat A. 1, Ćirković J. 6, Radonjić I. 3, Kukobat A. (libero), Tišma A. 4, Jonjev A. 4, Rodić K., Tomić K. 2, Zubić A. 8, Vuković L. 2. Nije igrala: Kukobat A. (libero) i Krulj A. Trener: Danilo Stokuća

Izvor: OKCZ, zvanični sajt