Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Crveno-bele lako do bodova protiv Juniora

U zaostaloj utakmici 5. kola Super B lige između Juniora i Crvene zvezde slavile su crveno-bele sa 30:20 (14:12) i upisale peti trijumf u sezoni.

Naše rukometašice su od početka meča došle do blage predosti koju su održavale do kraja prvog dela igre. Uspevale su domaće do stignu do izjednačenja, ali je Zvezda na kraju poluvremena imala dva gola viška – 14:12.

U nastavku smo videli isti odnos snaga, crveno-bele su sigurno kontrolisale prednost i dešavanja na terenu. Sa četiri uzastopna gola rukometašice Crvene zvezde su došle do vođstva od 20:14, a potom su ga i uvećale novom serijom golova za 24:16. Do kraja susreta naša ekipa je stigla do dvocifrene prednosti i ubedljivog trijumfa – 30:20.

Najefikasnija na meču bila je Jelena Kostrešević sa 8 golova i proglašena je za najboljeg aktera meča. Anđela Gudžić je postigla 6, a Tamara Petković 5 golova.

U sredu 2. decembra od 20 časova Crvenu zvezdu očekuje gostovanje protiv Žitorađe u okviru 9. kola Super B lige.

JUNIOR – CRVENA ZVEZDA 20:30 (12:14)

Beograd – Dvorana: Slodes. Sudije: Marko Sajić i Branko Milekić. Sedmerci: Junior 3(2), Crvena zvezda 3(2). Isključenja: Junior 18 minuta, Crvena zvezda 14 minuta. Žuti kartoni: Knežević (Junior).

JUNIOR: Vranić Gardašević 1, Anđ. Janković, Božović, Georgijev, Stanojević 4, Rudović, Kremanac 1, Tasić, Knežević 2, Todorović, Huskić 2, And. Janković 5, Kajalić, Rogulja 4, Radonjić 1.

CRVENA ZVEZDA: Šašić 3, Petković 5, Ristić 3, Ćorić, Erić 1, Jelić, Erdeljanović 1, Kunčer 1. Stašić, Gudžić 6, Kostrešević 8, Andrić, Protić 2.