Рукомет Рукомет/Извештаји СДЦЗ

Црвено-беле лако до бодова против Јуниора

У заосталој утакмици 5. кола Супер Б лиге између Јуниора и Црвене звезде славиле су црвено-беле са 30:20 (14:12) и уписале пети тријумф у сезони.

Наше рукометашице су од почетка меча дошле до благе предости коју су одржавале до краја првог дела игре. Успевале су домаће до стигну до изједначења, али је Звезда на крају полувремена имала два гола вишка – 14:12.

У наставку смо видели исти однос снага, црвено-беле су сигурно контролисале предност и дешавања на терену. Са четири узастопна гола рукометашице Црвене звезде су дошле до вођства од 20:14, а потом су га и увећале новом серијом голова за 24:16. До краја сусрета наша екипа је стигла до двоцифрене предности и убедљивог тријумфа – 30:20.

Најефикаснија на мечу била је Јелена Кострешевић са 8 голова и проглашена је за најбољег актера меча. Анђела Гуџић је постигла 6, а Тамара Петковић 5 голова.

У среду 2. децембра од 20 часова Црвену звезду очекује гостовање против Житорађе у оквиру 9. кола Супер Б лиге.

ЈУНИОР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 20:30 (12:14)

Београд – Дворана: Слодес. Судије: Марко Сајић и Бранко Милекић. Седмерци: Јуниор 3(2), Црвена звезда 3(2). Искључења: Јуниор 18 минута, Црвена звезда 14 минута. Жути картони: Кнежевић (Јуниор).

ЈУНИОР: Вранић Гардашевић 1, Анђ. Јанковић, Божовић, Георгијев, Станојевић 4, Рудовић, Креманац 1, Тасић, Кнежевић 2, Тодоровић, Хускић 2, Анд. Јанковић 5, Кајалић, Рогуља 4, Радоњић 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шашић 3, Петковић 5, Ристић 3, Ћорић, Ерић 1, Јелић, Ердељановић 1, Кунчер 1. Сташић, Гуџић 6, Кострешевић 8, Андрић, Протић 2.

Извор: СДЦЗ, званични сајт