Rukomet Rukomet/Izveštaji SDCZ

Crvena zvezda u Super B ligi

Rukometašice Crvene zvezde ubedljivo su savladale u gradskom derbiju finala baraža za dopunu Super B lige ekipu Radničkog 37:21 (15:11) i obezbedile plasman u drugi rang takmičenja!

Izabranice Vesne Bojković su najbitniju utakmicu odigrale najbolje. Poslednju utakmicu pred prekid protekle sezone usled pandemije virusa kovid-19 odigrali su upravo Radnički i Crvena zvezda, i ekipa sa Crvenog krsta je i drugi put bila uspešnija u tom trenutku. Međutim, kada je bilo najpotrebnije Zvezdine devojke su briljirale.

Od samog starta je Crvena zvezda krenula da ispuni cilj, u 12.minutu crveno-bele su imale četiri gola prednosti (5:1), vođstvo koje su uspešno održavale do kraja prvog poluvremena, 15:11.

Nastavak je doneo pobednika meča. U serijama su rukometašice sa Marakane lomile otpor protivnika, a do dvocifrene prednosti stigle u 42.minutu nakon gola Anđele Gudžić. Ista igračica je sa tri vezana gola i najavila da će Crvena zvezda biti pobednik finala baraža, (27:15, 45.minut). Do kraja prednost je rasla do konačnih 37:21, golom Milice Ćorić.

Anđela Gudžić je bila i najefikasnija sa 8 golova, kapiten Jovana Ristić je postigla 6, a Tamara Petković 5 golova.

Nova rukometna sezona u Super B ligi za žene startuje 10.oktobra, a tamo će se naći i Crvena zvezda.

Finale, baraž za dopunu Super B lige

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 37:21 (15:11)

Beograd, dvorana: UVC „Šumice“. Bez gledalacaSudije: Đorđe Jevtić i Miloš Jevtić (Lazarevac). Isključenja: Crvena zvezda 2, Radnički 6 minuta. Crveni karton: Maša Erdeljanović (Crvena zvezda). Sedmerci: Crvena zvezda 6 (4), Radnički 4 (3).

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Jovanović 1, Petković 5, Momčilović, Ristić 6(1), Đurišić, Đurković 3, Ćorić 1, Jelić, Inđić 3, Erdeljanović, Kunčer 2, Gudžić 8(2), Kostrešević 4(1), Andrić 1, Protić 3. Trener: Vesna Bojković

RADNIČKI: Janković, Terzić, Kostić, Zafirović, Orović 3, Živanović, M.Tepša, Penić 3, Ignjatović 3, Živković 2, Vukosavljević 3, Radonjić 2, Tejić, N.Tepša, Zelić 5. Trener: Ivan Mijatović