Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Ветерполисти сигурни против Партизана

Ватерполисти Црвене звезде нову сезону отворили су победом у дербију над „вечитим ривалом“ 12:9 (1:1, 6:3, 2:3, 3:2).

Тренер Александар Филиповић је са осморицом новајлија у екипи започео свој други мандат на најбољи могући начин. Црвена звезда је оправдала улогу фаворита, а ривал је успео само у првом периоду да резултаски парира, када је након осам минута на семафору стајао резултат 1:1.

Тада је сцену ступио Звездин капитен и центар Милош Вукићевић и са два гола осигурао предност, коју су црвено-бели успешно одржавали до краја меча. На одмор између два полувремена Звезда је водила 7:4.

Гости су успели да пред последњи квартал смање предност, али су изабраници Александра Филиповића мирно привели меч крају и славили 12:9. На тај начин употпуњен је веом успешан дан Звездине породице, уз тријумфе фудбалера, кошаркашица и рукометашица.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Милош Вукићевић са 6 голова, два је постигао Лазар Вићковић, а по једном су се у стрелце уписали Вељко Танкосић. Гаврич Суботић, Вук Милојевић и Кристијан Шулц.

Црвена звезда у 2.колу гостује на Бањици, истоименој екипи.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 12:9 (1:1, 6:3, 2:3, 3:2)

Београд, базен: „25.мај/Милан Гале Мушкатировић“. Судије: Анђелић и Раковић. Искључења: Црвена звезда 4, Партизан 9. Петерци: Црвена звезда 4(2), Партизан 1(1)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 1 , Касум, Марковић, Суботић 1, Милојевић 1, Вићковић 2, Басара, Вукићевић 6, Шулц 1, Мејвис, Тртовић, Алексић, Смиљевић. Тренер: Александар Филиповић.

ПАРТИЗАН: Булајић, Шофранац 2, Бараћ, Нешић, Гак, Јакшић, Цветковић, Митровић 1, Бановић 1, Бућан 1, Андрин 1, Димитријевић 2, Бјелопавловић, Живојиновић 1. Тренер: Милош Королија.

Извор: СДЦЗ, званични сајт