Fudbal Fudbal/Vesti

STANKOVIĆ: PRVI KORAK KA CILJU

Izvor: SD Crvena zvezda

Crvena zvezda je savladala gibraltarskog predstavnika Evropu rezultatom 5:0 u okviru 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Šef stručnog štaba našeg tima Dejan Stanković je imao razloge za zadovoljstvo posle meča.

– Čestitam igračima na pobedi i na dobroj igri. Prvih dvadesetak minuta su mislili da odmah mogu da završe utakmicu, ali sam im rekao da budu mirni i strpljivi tokom čitavog meča i da ćemo slomiti protivnika pre ili kasnije. Svaki gol mi je drag, ali glavni utisak su dva pogotka pred kraj prvog poluvremena. Sigurno su uticala na naš i njihov moral. Mogli smo još golova da postignemo da su izbori u završnici bili drugačiji. Ovo je prvi korak ka cilju koji se zove ulazak u grupnu fazu – počeo je Stanković.

Šef stručnog štaba našeg tima navodi da su evropske utakmice posebne.

– Drago mi je što smo počeli od prvog kola. Evropa je nešto drugo, uz dužno poštovanje svima. Oseti se razlika i svaki meč sa sobom nosi nešto posebno – završio je Stanković.